آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۲۵۱ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۶

  کتاب «پس از خورشید» در بندرعباس رونمایی شد

  به گزارش ذاکرنیوز از بندرعباس، آیین رونمایی و جشن امضای کتاب «پس از خورشید» شامگاه پنج‌شنبه با حضور منصور آرامی معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور، اساتید و فرهنگیان، در محل بوکتاب بندرعباس برگزار شد.

  معصومه امیرزاده نویسنده موفق هرمزگانی در این مراسم با تبریک ولادت با سعادت امام زمان(عج) اظهار داشت: مدت‌ها بود که به دنبال برگزاری نشستی با کسانی که دغدغه فرهنگی در شهر بندرعباس دارند، بودم و بسیار خرسندم که امروز به بهانه رونمایی از کتاب «پس از خورشید» این خواسته‌ام محقق شد.

  وی ادامه داد: بیشتر مایل بودم این اتفاق برای کتاب «من خواب بودم» بیافتد زیرا به استان هرمزگان مرتبط‌تر بود که متاسفانه محقق نشد.

  امیرزاده بیان کرد: کتاب «پس از خورشید» یک داستان عاشقانه است که در بازه زمانی سال‌های ۱۳۳۷ تا ۱۳۴۲ در محدوده مکانی استان هرمزگان و خوزستان اتفاق می‌افتد و در آن از مردی روایت شده است که برای کار کردن، از هرمزگان به خوزستان مهاجرت، و در این سفر همسر خود را نیز همراه می‌کند که زندگی آن‌ها دستخوش مسائل سیاسی و اعتقادی مختلف می‌شود.

  این نویسنده هرمزگانی ابراز داشت: کتاب «پس از خورشید» را از ابعاد مختلفی اعم از تبیین سنت‌های استان هرمزگان و تحکیم بنیاد خانواده می‌توان مورد بررسی قرار داد.

  امیرزاده خاطرنشان کرد: بطن کتاب «پس از خورشید» برگرفته از چند لایه است که سعی کرده‌ام در آن بسیاری از فرمایشات امیرالمومنین علی (ع) را به صورت دیالوگ استفاده کنم زیرا بسیاری از نوشته‌های من تحت تاثیر نهج البلاغه است.

  همچنین بهبودی از نویسندگان حاضر در مراسم با بیان اینکه در نوشته‌های معصومه امین‌زاده ظرافت زنانه کاملا مشهود است؛ گفت: اگر به دوران پهلوی که به زن از دریچه‌های مختلفی نگاه می‌شد توجه کنیم خواهیم دید که بعد از انقلاب اسلامی زنان با حفظ ابعاد زنانگی‌شان وارد اجتماع شدند و دوشادوش مردان شروع به نقش‌آفرینی کردند.

  وی ادامه داد: بررسی‌هایی که ما در استان هرمزگان در حوزه فعالیت‌های زنان در انقلاب اسلامی ایران انجام داده‌ایم به ما نشان داد که پشت هر روایت و داستان مردانه‌ای یک زن قدرتمند وجود دارد و این زنان قدرتمند در داستان‌های معصومه امیرزاده به خوبی دیده می‌شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید به زنان توجه بیشتری در جامعه صورت پذیرد و حمایت از نویسندگان زن باعث می‌شود زنان قدرت مندی در جامعه حضور پیدا کنند

  سپس علی کوزه‌گر گفت: استان هرمزگان دارای ظرفیت‌های فراوانی است اما از مسؤولان استان هرمزگان گلایه‌مند هستم زیرا به خوبی از این ظرفیت‌ها حمایت نمی‌شود.

  وی گفت: گاهی اوقات در استان‌های دیگر کتاب‌هایی در سطح پایین‌تر از سطح نویسندگان هرمزگانی به رشته تحریر درمی‌آید که با اندک هزینه دراختیار، چنان گسترده منتشر می‌شود که مردم دیگر استان‌ها نیز به خرید آنها سوق پیدا می‌کنند.

  کوزه‌گر با اشاره به کتاب «من خواب بودم» خاطر نشان کرد: این کتاب، کتابی پر مایه و خوبی بود و تلاش کرده‌ایم که در لیست مطالعه مقام معظم رهبری قرار بگیرد و امیدوارم این قلم دوش به دوش به نسل‌های بعدی منتقل شود. باید برای بیشتر دیده شدن جوانان هرمزگانی تلاش کنیم.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :هرمزگان