آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۶۶۹ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲

  امکان‌سنجی افزایش ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت توسط محققان دانشگاه کرمان

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از وزارت علوم، امکان‌سنجی افزایش ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت، به همت پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک و مواد دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان انجام شد.

  براساس این گزارش ، در این پروژه امکان افزایش ظرفیت سازه استاکر کارخانه مگنتیت به بار ۲۲۰۰ تن بر ساعت و دلایل انحراف سازه ریکلایمر مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا هر دو سازه مورد بررسی فنی قرار گرفته و تست‌های غیر مخرب MT و UT بر روی نواحی جوشکاری شده انجام گرفت؛ سپس اندازه‌گیری‌هایی برای خیز و انحراف هر دو سازه در محل کارخانه صورت پذیرفت.

  هر دو سازه بر اساس نقشه‌های فنی و به‌صورت دقیق و با جزئیات کامل مدل‌سازی شده‌ و بارگذاری بر اساس استاندارد سازه‌های معلق اعمال شده است که در نهایت بر اساس تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده، افزایش ظرفیت و انحراف سازه آنالیز شد همچنین به‌منظور انجام این پروژه نزدیک به ۶۰۰ نفر ساعت بازرسی فنی در محل مجتمع صورت گرفت و همچنین نزدیک به ۱۲۰۰ قطعه مدل‌سازی شد.
  تعیین نواحی بحرانی سازه، تبیین چگونگی افزایش ظرفیت تجهیز تعیین عیوب سازه و ارائه پیشنهادات اجرایی جهت اصلاح و تقویت سازه از دستاوردهای ویژه این طرح است.
  بازسازی و تعمیر سازه ریکلایمر، بازرسی فنی نقاط بحرانی سازه استاکر به صورت دوره‌ای، از برنامه‌های آتی جهت توسعه این طرح است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان