آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۸۲۲۴ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴

  اجمالی/فعالیت ۶ مرکز تخصصی ازدواج دارای مجوز در استان گیلان

  به گزارش ذاکرنیوز از رشت، هاشم اسماعیلی عصر امروز در همایش ورزش، الگوهای نقش و جوانان با رویکرد جامعه‌شناسی و روان‌شناسی با اشاره به سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان اظهار کرد: این اداره با توجه به‌ضرورت ارتباط بحث روانشناسی و مهارت‌های زندگی، توجه به مقوله روانشناسی را در دستور کار قرار خود قرار داده است.

  وی با اشاره به لزوم توجه به آموزش مهارت زندگی گفت: ۶ مرکز تخصصی ازدواج دارای مجوز در استان گیلان در حال فعالیت هستند که با نظارت ورزش و جوانان در زمینه آموزش پیش از ازدواج و آموزش مهارت زندگی فعالیت می‌کنند.

  معاون جوانان اداره ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه در سال گذشته ۳۱۳ کارگاه مشاوره پیش از ازدواج به‌صورت رایگان برگزار شد افزود: در تلاش هستیم در سال جاری جامعه روانشناسان را به بدنه اداره جوانان متصل کرده تا جامعه جوان از مباحث علمی نیز بهره‌مند شوند.

  وی با تأکید بر تأثیر ورزش و تأثیر آن بر جامعه بیان کرد: در استان گیلان در مقوله روانشناسی ارتباط مطلوبی نداشتیم درصورتی‌که در بسیاری از جوامع، ارتباط روانشناسی با ورزش، به‌صورت ملموس دیده می‌شود.

  اسماعیلی با اشاره به آسیب‌های جدایی روانشناسی از ورزش تصریح کرد: در حوزه روان‌شناختی هم سلایق مردم به سمت ورزش‌کاران سوق پیداکرده و این افراد می‌توانند در بسیاری از موضوعات به جامعه کمک کنند اما اگر این موضوع رها شود ممکن است این سلیقه تبدیل به یک عادت و بدعت شود لذا ارتباط تنگاتنگ ورزش و روانشناسی و روان‌شناختی بسیار ضروری است.

  فوتبال پدیده‌ای اجتماعی است 

  قائم‌مقام کمیته فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی داماش نیز در این همایش با بیان اینکه فوتبال و ورزش رویکردی اجتماعی دارد اظهار کرد: با ورزش می‌توان در زمینه‌های فرهنگ، کنترل اجتماعی و رواج جامعه‌پذیری فعالیت و تأثیرگذار بود و باید توجه کنیم تا از ظرفیت‌های ورزشی به نحو احسنت بهره ببریم.

  محمدطاها محمودی با اشاره به اهمیت اقتصاد ورزش در جامعه گفت: فضای دوقطبی که در کشور وجود دارد در بسیاری از کشورها نیز دیده می‌شود و بسیاری معتقدند که فوتبال به دلیل گستردگی آن پدیده‌ای اجتماعی است.

   ورزش می‌تواند ظرفیتی برای فعالیت‌های اقتصادی باشد

  عضو هیئت‌علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه گیلان نیز با بیان اینکه به لحاظ عددی، جمع‌بندی انجام‌شده ۱۵ تا ۲۹ سال را به‌عنوان گستره جوانی مشخص کرده‌اند اظهار کرد: نسبت تجرد و اشتغال پایین، ارتباط گروهی با همسالان زیاد و احساس تفاوت نسلی در این سن بسیار دیده می‌شود.

  وی با اشاره به انرژی و تحرک بسیار زیاد در این سنین گفت: پدیده جوان درگذشته خیلی موردتوجه نبوده و در نیم‌قرن اخیر به این موردتوجه ویژه‌ای شده است.

  رحمتی با بیان اینکه باوجود جوانی جمعیت ایران اما هنوز پیر سالاری در ایران دیده می‌شود افزود: جمعیت جوان ایران با منصب‌های تصمیم‌گیری در کشور متناسب نیست که این موضوع جای تأسف دارد.

  عضو هیئت‌علمی دانشگاه با اشاره به پیوند رسانه با اقتصاد تصریح کرد: ورزش نیز می‌تواند ظرفیتی برای فعالیت‌های اقتصادی باشد، چراکه ورزش با پایگاه اقتصادی و طبقه ارتباط مستقیم دارد و باید گفت ورزش نیز خود دارای خصلت طبقاتی است.

  در حال به‌روزرسانی...

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir