آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۸۹۲۰ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱

  7 فدراسیون در انتظار برگزاری انتخابات/ مدعیان به صف می‌شوند

  به گزارش ذاکرنیوز، با ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها در فدراسیون‌های ورزشی، وزارت ورزش و جوانان برای فدراسیون‌های مختلف از جمله قایقرانی، والیبال، هندبال، ناشنوایان، چوگان، سه‌گانه، هاکی، کاراته، جودو و ... سرپرست معرفی کرد تا شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات فراهم شود.

  در این بین نیمه دوم سال گذشته انتخابات برخی از فدراسیون‌ها برگزار شد که می‌توان به قایقرانی، کاراته، جودو، ناشنوایان و سه‌گانه اشاره کرد. انتخابات ووشو نیز سال گذشته بعد از پایان دوره 4 ساله رئیس فدراسیون برگزار و علی‌نژاد در پست ریاست ابقا شد.

  * گوش‌ شکسته‌ها در انتظار انتخابات

  با وجود برگزاری انتخابات فدراسیون‌های مختلف، هنوز برخی از فدراسیون‌های مهم ورزشی از جمله والیبال و کشتی همچنان با رئیس اداره می‌شوند و وزارت ورزش نیز فعلا برنامه‌ای برای این فدراسیون‌ها ندارد.

  با رفتن رسول خادم از فدراسیون کشتی، حمید بنی‌تمیم از 15 آذر به عنوان سرپرست معرفی شد. بعد از چند ماه بالاخره وزارت ورزش زمان ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون کشتی را اعلام کرد که این مهلت اواخر اسفندماه سال گذشته به پایان رسید و در نهایت 21 نفر برای ریاست فدراسیون نامزد شدند این در حالی است که شنیده می‌شود از این تعداد، 10 کاندیدا تایید صلاحیت نشده‌اند هرچند فدراسیون کشتی هنوز به طور رسمی اسامی نامزدهای تایید صلاحیت را اعلام نکرده است.

  از سوی دیگر با توجه به حضور بنی تمیم در انتخابات، برخی ها اعتقاد دارند که وزارت ورزش و جوانان برای حفظ عدالت در انتخابات سرپرست جدید معرفی کند و قطعا این اتفاق، پروسه انتخابات را پیچیده تر می کند. کشتی یکی از رشته‌های مدال‌آور ایران در بازی‌های المپیک به شمار می‌رود و امسال و سال آینده رقابت‌هایی را برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو پیش رو دارد. با وجود اینکه وزارت ورزش اعتقاد با انتخاب سرپرست برنامه‌های فدراسیون زمین نمی‌ماند، باید دید تکلیف این رشته مدال‌آور چه زمانی مشخص خواهد شد؟

  * والیبال و 5 ماه سرپرستی داوری

  والیبال نیز یکی از فدراسیون‌هایی است که با سرپرست اداره می‌شود. با رفتن احمد ضیایی که بازنشسته بود، 16 آذرماه با حکم مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، افشین داوری سرپرستی فدراسیون را برعهده گرفت.

  نزدیک به 5 ماه از سرپرستی داوری در فدراسیون والیبال می‌گذرد و ملی‌پوشان کشورمان رقابت‌های مهمی را در آسیا و جهان پیش رو دارند، اما وزارت ورزش حتی زمان ثبت‌نام از نامزدها را نیز اعلام نکرده تا این فدراسیون همچنان بدون رئیس به کارش ادامه دهد.

  با وجود اینکه شنیده می‌شد افشین داوری به فدراسیون آمده تا به عنوان سرپرست کارهای والیبال عقب نماند، اما حالا شایعات زیادی درباره حضورش به عنوان رئیس شنیده می‌شود. در زمان ثبت‌نام از نامزدها مشخص خواهد شد وی تصمیمی برای ماندن دارد یا خیر؟

  *وزنه برداری در پیچ و خم انتخاب سرپرست

  وزنه برداری یکی از فدراسیون هایی است که در پیچ و خم انتخابات قرارداد دارد. صندلی ریاست این رشته المپیکی بعد از دوران پرحاشیه با حسین رضازاده، 4 سال پیش به علی مرادی رسید تا او دوباره این پست را تصاحب کند اما بعد از گذشت 4 سال، در دوره جدید انتخابات مرادی رقبای جدی و مهمی در انتخابات دارد و به نظر می رسد او برای تمدید ریاست خود کار دشواری نسبت به 4 سال گذشه در پیش خواهد داشت.

  ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون وزنه برداری اسفندماه گذشته انجام شد و چندی پیش وزارت ورزش و جوانان اسامی 9 کاندیدای تایید صلاحیت شده را به شرح زیر اعلام کرد: 1- محمدرضا آخوندی، ۲- سجاد انوشیروانی، ۳- کوروش باقری، ۴- عبدالکریم پورکیان، ۵- حسین رضازاده، ۶- نصرت الله عابدینی، ۷- شهرام عظیمی، ۸- فرشاد غزالیان، ۹- علی مرادی

   

  در میان کاندیداها حضور نفراتی چون حسین رضازاده، کوروش باقری و سجاد انوشیروانی که جملگی از قهرمانان بزرگ و بنام وزنه برداری محسوب می شوند و سابقه قهرمانی جهان و المپیک و ریاست فدراسیون و سرمربیگری تیم ملی را دارند، ثابت می کند که برخلاف سایر فدراسیون ها و ادوار گذشته انتخابات داغی را در پیش داریم. 

  دوره چهار ساله ریاست علی مرادی در فدراسیون وزنه برداری امروز 7 اردیبهشت 98 به پایان می رسد، اما زمان برگزاری مجمع هنوز مشخص نشده است. با توجه با عدم اعلام زمان انتخابات وزنه برداری، وزارت ورزش و جوانان تا زمان برگزاری انتخابات باید برای این فدراسیون سرپرست انتخاب کند و گفته می شود برای حفظ عدالت در انتخابات، سرپرست جدیدی معرفی خواهد شد.

  * تک‌کاندیدا بودن دلیل ثبت‌نام مجدد از نامزدهای تنیس و چوگان؟

  دوره 4 ساله مجید شایسته در فدراسیون تنیس در تاریخ 18 آبان سال 97 به پایان رسید. وزارت ورزش در همان زمان زمان ثبت‌نام از نامزدها را اعلام کرد اما انتخابات این فدراسیون به دلیل تک کاندیدا بودن برگزار نشد. محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون انجمن‌های ورزشی اعلام کرد ثبت‌نام از نامزدهای فدراسیون تنیس دوباره انجام می‌شود.

  با وجود گذشت حدود 4 ماه از اعلام این خبر توسط معاون وزیر، هیچ اتفاقی رخ نداد و این فدراسیون در حال حاضر با سرپرست اداره می‌شود. در حال حاضر مجید شایسته سرپرستی این فدراسیون را برعهده دارد و خود کاندیدای اصلی برای حضور در دوره جدید ریاست است اما از مدتها پیش اخباری شنیده می شود که وزارت ورزش و جوانان مایل به ادامه حضور شایسته در این سمت نیست.

  چوگان نیز یکی از فدراسیون‌هایی است که با وجود ثبت‌نام از نامزدها، وزارت ورزش اعلام کرد قرار است ثبت‌نام مجدد صورت گرفت. فدراسیون چوگان نیز در زمره فدراسیون‌های بلاتکلیف به شمار می‌شود. در حال حاضر یاشار بی‌غم سرپرستی این فدراسیون‌ را برعهده دارد.

  با وجود اینکه انتخابات این فدراسیون‌ها هنوز برگزار نشده، وزارت ورزش برای فدراسیون ورزش همگانی نیز سرپرست معرفی کرد تا این فدراسیون هم در صف انتظار برگزاری انتخابات قرار بگیرد.

  به گزارش ذاکرنیوز، شواهد حاکی از این است وزارت ورزش تا پایان ماه مبارک رمضان برنامه‌ای برای برگزاری انتخابات ندارد و شنیده شده پس از پایان ماه مبارک، برگزاری انتخابات فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، از سر گرفته خواهد شد. فدراسیون‌های کشتی، والیبال، رزمی، وزنه برداری، تنیس، چوگان و همگانی منتظر برگزاری انتخابات هستند.

  انتهای پیام/س

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :والیبال ورزش