آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۹۴۶۵ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

  پل امام رضا(ع) تخریب باغستان را در پی دارد

  سعید دقیقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین، اظهار کرد: به اعتقاد من پلی که احداث‌شده جزو پروژه‌های اساسی و تأثیرگذار نبوده تا بخواهد این حجم از بار سرمایه را برای شهرداری ایجاد کند.

  وی افزود: علاوه بر سرمایه‌هایی که در آن مکان به هدررفته بحث سیما و منظر شهر نیز لحاظ نشده و تنها  ۳ لاین به ۴ لاین تبدیل‌شده و این عمل یعنی ما اتفاق خوبی رقم نزدیم تا بتوانیم حجم ترافیک را کاهش دهیم.

  دقیقی خاطرنشان کرد: برای ادامهٔ این پروژه هیچ فکری نشده چراکه از طرفی به گاراژ نوروزیان برخورد می‌کند که اگر بخواهیم تملک کنیم هزینه‌های زیادی به شهرداری تحمیل می‌شود.

  عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: از طرفی دیگر برای  اتصال به دوراهی همدان و اتصال به رینگی که دور قزوین گردش می‌کند و هم‌چنین اتصال به پل امام علی در شرایط اقتصادی فعلی نمی‌توان سرمایه‌گذاری کرد چرا هزینه‌های تملک سرسام‌آور است.

  وی تأکید کرد: اگر هم بخواهیم از داخل باغات وارد شویم و بخواهیم به پل ابوترابی و پیامبر اعظم اتصال دهیم باغستان سنتی تخریب می‌شود.

  وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که با کمترین نوع تخریب اتصال پل امام رضا از طریق پل ابوترابی و پیامبر اعظم شکل بگیرد چراکه با ۲۰۰ میلیاردی که در آنجا هزینه شده در صورت عدم اتصال هدر می‌رود.

  وی اضافه کرد: سیما و منظر شهری در راستای این پل آسیب‌دیده‌اند چراکه در دنیا دیگر از سازه‌های زمخت این‌چنینی استفاده نمی‌کنند و به سمتی رفته که علاوه بر کاهش  مشکلات ترافیکی در سیما و منظر و شورونشاط مردم تأثیر داشته باشد.

  دقیقی اضافه کرد:  از شورای پنجم و شهردار تشکر می‌کنم چراکه پل امام رضا همانند جنازه‌ای که زمین افتاده بود به شورای پنجم به ارث رسید و بسیار در وضعیت بدی قرار داشت و تلاش‌های شورای پنجم و شهردار سبب بهبود آن شد.

  عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان گفت: با پل امام رضا یک جنازه را از زمین جمع کردیم و به سرانجام رساندیم و موجب شد تا از شرایط بدی که داشت خارج شود.

   

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قزوین قزوین