آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۲۴۴ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷

  ارزان‌ترین اقامتگاه‌های سنتی که در یزد می‌توانید پیدا کنید

  وقتی مقصد سفر شهری تاریخی مثل یزد باشد، خیلی‌ها اقامتگاه‌های سنتی را به هتل‌ ترجیح می‌دهند. بیشتر این اقامتگاه‌های سنتی خانه‌هایی تاریخی هستند که تغییر کاربری داده‌اند.
  - اخبار بازار -

  وقتی مقصد سفر شهری تاریخی مثل یزد باشد، خیلی‌ها اقامتگاه‌های سنتی را به هتل‌ ترجیح می‌دهند. بیشتر این اقامتگاه‌های سنتی خانه‌هایی تاریخی هستند که تغییر کاربری داده‌اند. هزینه رزرو این اقامتگاه‌های سنتی متنوع است اما با صرف هزینه بسیار کم نیز می‌توانید در یکی از این خانه‌ها اقامت کنید. در این مطلب درباره ارزان‌ترین اقامتگاه‌های سنتی یزد صحبت کرده‌ایم. با اسنپ تریپ همراه باشید.

   

  رزرو هتل  از طریق اسنپ‌تریپ برای شما بسیار ارزان تمام می‌شود.

   

  اقامتگاه سنتی سرای اوروزا یزد

  ازان‌ترین اقامتگاه سنتی یزد، اقامتگاه سنتی سرای اوروزا است. این اقامتگاه سنتی در بخش مرکزی شهر و در خیابان انقلاب  یزد قرار دارد. این خانه قدیمی از دوران پهلوی برجای مانده و معماری سنتی و زیبایی دارد. حیاط باصفای این خانه حوض زیبایی دارد و دور تا دور این حیاط پنج اتاق هست که محل اقامت مهمانان این خانه هستند. فضای اتاق‌های این خانه کاملا قدیمی است و نوستالژیک اما باید بدانید که تجهیزات و وسایلی مثل تلویزیون، یخچال، حمام و سرویس بهداشتی ندارند و در صورت اقامت در این خانه باید از سرویس بهداشتی و حمام مشترک با دیگر مسافران استفاده کنید. این اقامتگاه یک آشپزخانه هم دارد که میان هر پنج اتاق مشترک است و مهمانان خانه می‌توانند خودشان آشپزی کنند. این کار می‌تواند به کاهش هزینه‌های سفر کمک کند. اقامتگاه سنتی سرای اوروزا یزد به باغ دولت‌آباد نزدیک است. هزینه رزرو اتاق یک تخته این اقامتگاه 53 هزار تومان است.

   

  اقامتگاه سنتی خانه خورشید

  دومین اقامتگاه سنتی ارزان‌قیمت یزد، خانه خورشید است. اقامتگاه سنتی خانه خورشید نیز یکی از خانه‌های تاریخی یزد است که در خیابان امام قرار دارد. خانه خورشید حیاطی دنج و باصفا دارد که حوضی کوچک آن را آراسته است. برخی اتاق‌های این اقامتگاه سنتی سرویس بهداشتی اختصاصی ندارند و برخی دیگر دارند. دسترسی خانه خورشید به جاذبه‌های دیدنی شهر آسان است. از این اقامتگاه تا میدان امیر چخماق فقط یک ربع پیاده‌روی لازم است. هزینه رزرو اتاق‌های  اقامتگاه خانه سنتی خورشید یزد  متنوع است. هزینه رزرو ارزان‌ترین اتاق خانه خورشید 75 هزار تومان و گران‌ترین 414 هزار تومان است.

  ازطریق اسنپ تریپ می‌توانید هتل‌ها و اقامتگاه‌های سنتی یزد را قیمت کمتری رزرو کنید. پیش از سفر به یزد صفحه رزرو هتل در یزد با تخفیف را ببینید.

   

  اقامتگاه سنتی جنگل یزد

  یکی دیگر از ارزان‌ترین اقامتگاه‌های سنتی یزد،  اقامتگاه سنتی جنگل است. این اقامتگاه سنتی در محله فهادان و در باقت قدیمی شهر یزد قرار دارد و به دیدنی‌های مشهور شهر مثل خانه لاری‌ها، زندان اسکندر و مسجد جامع یزد خیلی نزدیک است. امکانات، تجهیزات و خدمات اقامتگاه سنتی جنگل در مجموع از دو اقامتگاه سنتی قبل که درباره‌شان صحبت کردیم، بهتر است. این اقامتگاه 13 اتاق دارد که برخی از اتاق‌های VIP بالکن هم دارند. بر خلاف دو مورد قبل همه اتاق‌های این اقامتگاه سرویس بهداشتی اختصاصی، یخچال و تلویزیون دارند. هم‌چنین در اقامتگاه سنتی جنگل صبحانه نیز سرو می‌شود که کیفیت مطلوبی دارد. اینترنت رایگان هم یکی دیگر از خدمات این اقامتگاه است‌.

  هزینه رزرو اتاق‌های این اقامتگاه سنتی از 80 تا 400 هزار تومان است.

   

  اقامتگاه سنتی خانه سبز یزد

  اقامتگاه سنتی خانه سبز یزد  یکی دیگر از اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت یزد است. این اقامتگاه، خانه‌ای قدیمی است که در سال 1339 ساخته شده و پس از مرمت در سال 1396 تغییر کاربری داده است. این خانه که در خیابان امام یزد قرار دارد، دارای 6 اتاق است که دورتادور حیاط سرسبزش قرار گرفته‌اند. در این اقامتگاه هم مثل موارد قبل خبری از رستوران نیست، اگرچه در اطراف خانه رستوران زیاد هست. فاصله خانه سبز تا میدان امیر چخماق فقط 100 متر است. ایستگاه اتوبوس نیز در 50 متری خانه قرار دارد. در اقامتگاه سنتی خانه سبز صبحانه سرو می‌شود و اتاق‌های اقامتگاه نیز اینترنت رایگان، یخچال و سرویس بهداشتی اختصاصی دارند. هزینه رزرو اتاق یک تخته در این اقامتگاه 90 هزار تومان است.

   

  علاوه بر یزد به هر شهری که سفر می‌کنید، برای کاهش هزینه‌های سفرتان به صفحه  رزرو هتل‌ های ایران مراجعه کنید.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یزد یزد یزد