آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۲۶۲ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷

  استاندار خراسان رضوی: اگر به‌اندازه لازم در گردشگری سرمایه‌گذاری می‌شد سهم اشتغال بالایی داشتیم

  به گزارش ذاکرنیوز از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان که در محل دفتر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: صنعت گردشگری صنعت پول‌ساز، کم‌هزینه و پراشتغال در همه جای دنیا می‌باشد که در ایران کمتر به آن توجه شده است چراکه اگر در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کردیم اشتغال‌زایی بیشتری داشتیم.

   استاندار خراسان رضوی خطاب به اعضای حاضر در جلسه ضمن بیان اینکه دقیقاً مشخص نیست زائری که وارد مشهد می‌شود چه خریدی انجام می‌دهد، اذعان کرد: بررسی کنید چطور می‌توانیم سوغات مشهد را از تولیدات داخلی احیا و برای زائرین تأمین کنیم.

  رزم‌حسینی در حاشیه این جلسه و در جمع خبرنگاران بیان کرد: به دلیل اهمیت اقتصاد زیارت، گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی لازم است که پیگیری‌های جدی‌تری از سوی مسئولان برای رفع مشکلات این حوزه صورت بگیرد در همین زمینه کارگروه گردشگری یکی از کارگروه‌های مهمی است که در آن‌همه مدیران اجرایی حضور دارند و می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

  استاندار خراسان رضوی در خصوص رفع موانع حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری ابراز کرد: از طریق سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری با کمترین هزینه می‌توان شغل ایجاد کرد و از جایی که قابلیت‌های بسیار خوبی در این حوزه در استان وجود دارد مقرر شد اگر سرمایه‌گذاری ظرف 10 روز نتوانست استعلامات لازم را برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری از دستگاه‌های مربوطه دریافت کند استعلام مربوطه به‌منزله جواب مثبت تلقی بشود.

  رزم‌حسینی افزود: در این جلسه  مقرر شد اماکن میراثی استان که قابلیت مرمت و بازسازی و بهره‌برداری دارند ظرف یک ماه آینده بعد از شناسایی در کارگروه میراث فرهنگی مطرح بشوند تا ما به‌عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید  از طریق فراخوان آن را ارائه بدهیم.

  استاندار خراسان رضوی یادآور شد: یکی دیگر از مصوبات جلسه کارگروه میراث فرهنگی این بود که استان به دلیل قابلیت‌های بسیار خوبی که در حوزه کشاورزی و صنعت دارد می‌تواند جشنواره‌هایی را به‌صورت سالانه برگزار کند. لذا بنابراین شد فهرستی از جشنواره‌هایی که می‌توانیم در استان انجام بدهیم ظرف یک ماه آینده به کارگروه آورده شود تا جزو تقویم  اجرایی استان قرار بگیرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir