آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۴۷۴ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹

  توضیح باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در ضیافت افطار جامعه اسلامی مهندسین

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: دعوت خاصی از آقای احمدی نژاد نشده بود و ایشان نیز در قالب همان دعوت عام در مراسم ما حضور داشتند.
  - اخبار سیاسی -

  به گزارش ذاکرنیوز، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری صبح امروز (یکشنبه 22 اردیبهشت) در محل وب‌سایت خبر فوری برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تند شدن فضای تحریک آمیز آمریکا رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه علیه ایران هیجاناتی را در داخل به وجود آورده و رسانه ها باید به وظایف خود  در کنترل افکار عمومی عمل کنند. 

  باهنر: برخی‌ها با هجمه به قوه‌قضاییه و نظامیان قصد رای‌آوری در مجلس را دارند

  وی افزود: جنگ اقتصادی علیه ایران جنگی جدی و تمام عیار است اما جنگ روانی زودتر آغاز شده تا دشمن در جنگ اقتصادی زودتر به اهداف خود برسد اما با بصیرت مردم این اهداف محقق نخواهد شد. 

  باهنر با اشاره به حضور احمدی نژاد در ضیافت ماه مبارک رمضان این تشکل گفت: بنده مسئولیت ریاست جبهه پیروان خط امام و رهبری را بر عهده دارم که در آن بیش از 12 حزب عضویت دارند و در ضیافت ماه مبارک رمضان اعضای این احزاب را دعوت می‌کنیم. همچنین نمایندگان ادوار و کنونی مجلس، اعضای دولت، اعضای مجمع تشخیص مصلحت و دیگر مسئولان سیاسی را دعوت می‌کنیم. برخی از مسئولان دعوت شدند که به علت مشغله کاری حضور نداشتند. دعوت خاصی از آقای احمدی نژاد نشده بود و ایشان نیز در قالب همان دعوت عام در مراسم ما حضور داشتند.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس دهم تحت تأثیر برخی اتفاقات و فراکسیون‌هاست و برای بررسی عملکرد این مجلس باید برخی مؤلفه‌ها را در نظر گرفت، البته برخی می‌خواهند طوری وانمود کنند که این مجلس خیلی ضعیف است، اما در اصل این دوره مجلس هم مانند دوره‌های قبلی است و خیلی فرقی با آن‌ها ندارد و باید این نکته را مدنظر داشت که بخش قابل توجهی از این نمایندگان حدود 60 درصد آنها در دوره بعد رأی نخواهد آورد.

  وی با بیان اینکه مجلس دهم در کل فراکسیون اکثریت ندارد، تصریح کرد: در مجالسی که ما فراکسیون اکثریت نداریم معمولا عملکرد مجلس ضعیف می‌شود و اینکه گفته می‌شود عملکرد مجلس دهم ضعیف بوده ارتباطی به نمایندگان ندارد. البته اینکه 30 نفر لیست امید  اصلاح طلبان از تهران  وارد مجلس شدند ولی عملکرد مناسبی نداشتند قطعا این موضوع در انتخابات مجلس در رای مردم خود را نشان می دهند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به موضوع گفتگوی ملی خاطرنشان کرد: گفتگوی ملی یک جلسه ساختارمند و تشکیلاتی و دارای اساسنامه نیست و برخی می‌گفتند که ما می‌خواهیم یک آشتی ملی را کلید بزنیم در صورتی‌که چنین نیست. زیرا مردم با یکدیگر قهر نیستند، لذا ما پیشنهاد دادیم آقایان عارف، مازنی و حتی برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و حتی اعضای دولت بنشینند با یکدیگر گفتگو کنند و این را باید مدنظر داشت که در ایده گفتگوی ملی موضوعی به‌نام ائتلاف مطرح نیست.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره  مذاکره مجدد با آمریکا گفت: گفتگو باید یک آورده‌ای داشته باشد و این آورده باز می‌گردد به تجربیات گذشته هرچند که برجام یک توافقنامه برد-برد بود و من اعتقاد دارم گفتگوهای 1+5 خوب بوده است، اما متأسفانه آمریکایی‌ها عادت دارند که هرازگاهی شخصی را روی کار بیاورند که به او بگویند دیوانه و از توافقنامه‌های جهانی خارج و کارهای غیرمعمول انجام دهد، البته این را باید مورد تأکید قرار داد این امر را نمی‌توانیم این‌گونه تصور کنیم که از دست هیئت حاکمه آمریکا خارج شده بلکه جزئی از برنامه‌های آن‌هاست.

  باهنر گفت: گفتگو زمانی محقق می‌شود که ساختاری داشته باشد و به آمریکا به گفتگوی دو سال گذشته خود باز گردد و امروز هم که بحث گفتگو را مطرح می‌کنند بیشتر جنبه جنگ روانی دارد.

  وی با اشاره به نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات و ائتلاف احتمالی در این جریان گفت: چون ما احزاب شناسنامه‌دار و تأثیرگذار در کشور نداریم وقتی نزدیک انتخابات می‌شویم 70 یا 80 درصد انرژی خود را فقط صرف جمع‌آوری نیروهای اصولگرا و وحدت میان آن‌ها می‌کنیم؛ بنابراین برای این انتخابات جمنا باقی خواهد ماند، اما اصولگرایان تصمیم دارند که با حفظ ساختار جمنا ذیل شورای وحدت اصولگرایان به ریاست آقای حداد عادل به وحدت برسند و با لیستی که از دل این شورا منتشر می‌شود به عرصه انتخابات ورود داشته باشند.

   دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره احتمال حضور افراد نزدیک به لاریجانی در لیست ائتلافی مجلس یازدهم گفت: نظر ما این است که افراد نزدیک به ایشان نیز به لیست ما جذب شوند البته در انتخابات قبلی نیز این طور نبود که طیف نزدیکان آقای لاریجانی به سمت اصلاح طلبان بروند و تنها دو نفر از نزدیکان ایشان در لیست امید حضور داشتند. اما در کل اعتقاد ما این است که باید افراد نزدیک به آقای لاریجانی نیز در لیست ائتلافی ما حضور داشته باشند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir