آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۵۳۵ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵

  همه موظف به رعایت حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان هستیم

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اولین جلسه کمیته حراست و استعلامات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدابراهیم شوشتری مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور برگزار شد.
  شوشتری در این جلسه، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و لزوم بهره گیری از این ایام هدف از تشکیل جلسه را آغاز فرآیند انتخابات و تشکیل ستاد انتخابات و عضویت در ستاد دانست و اظهار کرد: با توجه به وظایف وزارت کشور در امر برگزاری انتخابات کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات کشور تشکیل شد.
  شوشتری؛ عضو ستاد انتخابات کشور گفت: متناظرین این کمیته در ستاد های انتخابات استانداری ها تشکیل شد و شرح وظایف جهت برگزاری انتخاباتی شکوهمند و در شان ملت بزرگ ایران ابلاغ شد و همه موظفیم تا حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس رعایت شود.
  رئیس مرکز حراست وزارت کشور اظهار کرد: مدیران حراست استانداری ها به عنوان عضو ستاد انتخابات استانداری مراقبت نمایند تا مر قانون رعایت شود.

  وی افزود: با عنایت به ماده ۵۹ قانون انتخابات انجام هرگونه فعالیت انتخاباتی برای نامزد های نمایندگی مجلس با استفاده از وسایل و امکانات وزارت خانه ها و ادارات شرکت های دولتی و موسسات وابسته به آنها و نهاد ها ممنوع می باشد و این امر جرم تلقی می شود.
  شوشتری خاطر نشان کرد: لذا ضروری است اعضای کمیته حراست ضمن رصد فضا،  زمینه سازی کنند تا مردم در فضایی با نشاط و آرامش بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
  گفتنی است در پایان این جلسه احکام اعضای کمیته حراست و استعلامات به اعضا ابلاغ شد.

  خاطر نشان می شود؛ در هفتم اردیبهشت ماه سال جاری، وزیر کشور در احکام جداگانه تعیین رئیس و اعضای ستاد انتخابات کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ؛ محمد ابراهیم شوشتری مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست را به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور و رئیس کمیته حراست و استعلامات ستاد منصوب کرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir