آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۵۶۰ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱

  کشفیات مواد مخدر در خراسان جنوبی 48 درصد افزایش یافت

  دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی گفت: در فروردین ماه امسال بیش از 3 تن و 927 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده که نشان از افزایش 48 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، علی زندی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: پیشگیری و جمع‌آوری معتادان متجاهر اولویت‌های اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر است.

  وی با بیان اینکه شخصی به عنوان معتاد متجاهر است که بی‌خانمان، تزریقی و کارتون خواب باشد گفت: اگر ضرورت احداث مرکز 16 اعلام شود ستاد مبارزه با مواد مخدر این آمادگی را دارد که این مرکز احداث کند.

  افزایش کشفیات مواد مخدر خراسان جنوبی

  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 39 تن و 306 کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد افزود: در فروردین ماه امسال نیز بیش از 3 تن و 927 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده که نشان از افزایش 48 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

  لرستان|کشف مواد مخدر در دورود 320 درصد افزایش یافتکشف مواد مخدر در سمنان به حدود 3 تن رسید؛ انهدام 34 باند قاچاق مواد مخدرکشف مواد مخدر در اصفهان 75 درصد افزایش یافت

  زندی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا 22 اردیبهشت ماه نیز بیش از 6 تن و 684 کیلوگرم انواع موادمخدر توسط د‌ستگاه‌های مقابله‌ای استان کشف شده و در این رابطه 718 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

  وی ادامه داد: در فروردین ماه امسال بیش از 102 دستگاه وسایل نقلیه موتوری توقیف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 درصد رشد دارد.

  مافیای مواد مخدر جوانان و جامعه پویا را هدف قرار داده است

  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مافیای مواد مخدر برای اینکه بتواند جامعه ما را دچار تزلزل کند جوانان و جامعه پویا را هدف قرار داده است.

  زندی اظهار داشت: حلقه‌های امنیتی از نقاط صفر مرزی شروع می‌شود و اگر جان بر کفان در دستگاه‌های امنیتی حضور پررنگ نداشته باشند به طور قطع این امنیت را نداریم.

  وی با بیان اینکه ورود مواد مخدر از مرز به صورت عمده وجود ندارد افزود: 4 هزار شهید امنیت در کشور وجود دارد که از این تعداد 102 شهید در خراسان جنوبی است.

  افغانستان بزرگترین تولیدکننده موادمخدر در دنیا است

  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به صورت هدفمند قاچاقچیان را رصد می‌کنند گفت: تلاش جدی دستگاه‌های عضو و مقابله در امر مبارزه با موادمخدر و تعهدات ناشی از اسناد بالادستی، تمرکز بیش از پیش مبارزه با سرشبکه‌ها و عناصر کلان تولید موادمخدر، تشدید مجازات کیفری، پیگیری روند قانون موادمخدر، تشدید برخورد با خرده فروشان، هدف گذاری و پیگیری لازم به منظور رصد و کنترل فضای مجازی و تمرکز بر کنترل مرزهای شرق و جنوب شرق کشور از جمله برنامه‌ها در سال جاری است.

  زندی با بیان اینکه افغانستان بزرگترین تولیدکننده موادمخدر در دنیاست، بیان کرد: سال گذشته با کسانی که در حوزه نشر متادون و فروش غیرقانونی متادون اقدام می‌کردند برخورد جدی و قانونی صورت گرفته است. 

  وی عنوان کرد: سال گذشته خراسان جنوبی رتبه خوبی در درمان کودکان و دانش آموزان معتاد داشته و خراسان جنوبی جز سه استان پایلوت کشور در درمان کودکان معتاد بوده است.

  پلمپ 6 پاتوق موادمخدر در استان

  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 80 درصد درمان معتادان در استان توسط مردم انجام می‌شود، گفت: سال گذشته 6 پاتوق مواد مخدر در استان پلمب شده و امسال نیز پلمب پاتوق‌ها در دستور کار قرار دارد.

  زندی تصریح کرد: در حال حاضر 86 مرکز درمان در استان وجود دارد و 249 نفر زنان نیز مورد درمان قرار گرفتند و در سال گذشته به یک هزار و 560 نفر از افراد کم توان و بی بضاعت برای درمان کمک شده است.

  وی با بیان اینکه تعداد مرگ ناشی از مواد مخدر در استان 62 درصد کاهش داشته است افزود: اعتبارات سال گذشته ستاد حدود 600 میلیون تومان بوده و 200 میلیون تومان به سمن‌ها پرداخت شده است.

  برگزاری کنگره شهدای مبارزه با مواد مخدر در استان

  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 76 سمن فعال در حوزه مواد مخدر استان وجود دارد بیان کرد: اعتبارات امسال ستاد مبارزه با مواد مخدر به صورت استانی پرداخت خواهد شد.

  زندی با بیان اینکه 26 ژوئن مصادف با 5 تیرماه نیز به عنوان سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است تصریح کرد: سخنرانی استاندار و فرمانداران قبل از خطبه‌های نماز جمعه، پیاده روی و کوه پیمایی و همایش صیانت و گفتمان اجتماعی مواد مخدر از جمله برنامه‌های این روز در استان است.

  وی با بیان اینکه کنگره شهدای مبارزه با موادمخدر در استان برگزار خواهد شد گفت: امحای مواد مخدر امسال همزمان با هفته ناجا در استان انجام می‌شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir