آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۶۰۲ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹

  73 میلیارد از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان به ورزش اختصاص یافت

  به گزارش ذاکرنیوز از بوشهر، عبدالکریم گراوند شب گذشته در نشست با روسا و نواب هیأت‌های ورزشی استان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان در سالن کنفرانس مجموعه شهید بهشتی بوشهر با اشاره به فعالیت‌های خوب ورزش استان در سال گذشته در طرح نشاط اجتماعی و همچنین توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی اظهار داشت: در سال 98 همانند سال گذشته اعتبارات خوبی به مبلغ 450 میلیون تومان بین هیأت‌های ورزشی استان توزیع خواهد شد.

  73 میلیارد از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان به ورزش اختصاص یافت 

  استاندار بوشهر به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور در سال گذشته به استان بوشهر اشاره کرد و افزود: مبلغ 73 میلیارد تومان به حوزه ورزش اختصاص یافت که بیشترین سهم را در سایر حوزه استان دارد.

   وی اضافه کرد: از این اعتبار 20 میلیارد تومان به اتمام پروژه‌های ناتمام  ورزشی استان، 20 میلیارد تومان جهت احداث پیست اسکله بین المللی قایقرانی در بوشهر و مابقی اعتبارات نیز جهت آغاز عملیات اجرایی سایر پروژه‌های ورزشی و همچنین توسعه ورزش همگانی و احداث سالن سه هزار نفری هزینه می‌شود.

   لزوم توسعه ورزش همگانی در بین احاد جامعه 
  استاندار بوشهر به توسعه ورزش همگانی در بین احاد جامعه تاکید کرد و افزود: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای بانشاط در کشور داشته باشیم راهی جز توسعه ورزش همگانی وجود ندارد و در این زمینه می‌توان از سایر نهادهای اجرایی استان همانند شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها استفاده کرد.

  وی در پایان گفت: هیات های ورزشی استان  بوشهر نیز می‌تواند جهت توسعه ورزش همگانی از حوزه مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر استفاده کنند.

  برگزاری سومین المپیاد ورزشی بانوان و المپیاد آقایان 

  موسی کشتکار نیز در این جلسه از برگزاری سومین المپیاد ورزشی بانوان و المپیاد آقایان در تیرماه امسال خبر داد و افزود: این المپیادها باعث ارتقای ورزش استان در بعد قهرمانی می‌شوند.

  معاون امور ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: در بعد ورزش همگانی نیز اداره کل ورزش و جوانان استان این آمادگی را دارد که مربیان مجرب هیإت‌های ورزشی را جهت توسعه ورزش همگانی بین دستگاه‌های اجرایی استان اعزام نماید.

  افسانه سیف زاده به فعالیت 80 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته بانوان و فعالیت 151 باشگاه ورزشی اشاره کرد و افزود: سال گذشته بانوان استان هشت مدال طلا در مسابقات آسیایی و پار آسیایی و 12 ورزشکار عضو ثابت تیم‌های ملی رشته‌های ورزشی و همچنین 33 دعوت شده به تیم ملی حضور دارند.

  تیم‌های ورزشی بانوان در لیگ‌های برتر حمایت مالی شوند
  مسئول ورزش بانوان  اداره کل ورزش  و جوانان استان بوشهر خواستار حمایت مالی تیم‌های ورزشی بانوان در لیگ‌های برتر شد و گفت: سند چهار ساله توسعه ورزش بانوان از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان از سال 96 آغاز و در سال 1400 به پایان می‌رسد.

   در این نشست رئیس هیات جودو استان به نمایندگی از سایر هیات‌ها به بیان دیدگاه و مشکلات هیات‌های ورزشی استان جهت اعزام به مسابقات کشوری پرداخت.

   مسؤول بسیج ورزشکاران نیز به فعالیت کمیته ورزش استان بوشهر در کنگره سرداران 2000 شهید استان اشاره کرد و افزود: یکی از دستگاه‌های اجرایی استان که در این کنگره همکاری لازم را با بسیج ورزشکاران داشته است اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر است که دو جلسه در این زمینه تشکیل شده و اعضای کمیته این ستاد نیز مشخص شده‌اند.

  190 شهید ورزشکار استان در استان شناسایی شده‌اند
   فرزین گفت: 190 شهید ورزشکار استان در استان شناسایی شده‌اند که این تعداد 101 آثار در زمینه تصویر، دست نوشته‌ها بزودی منتشر خواهد شد.

  استان بوشهر آماده میزبانی مسابقات از 12 رشته ورزشی
   مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست به شرایط میزبانی استان بوشهر در 12 رشته ورزشی در رده بین‌المللی اشاره کرد و افزود: با توجه به زیر ساخت‌های مناسب استاندار این استان شرایط میزبانی مسابقات کشوری، اردوهای ملی و همچنین بین المللی را دارد.

  احمد بهروزیان فرد گفت: مبلغ 73 میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان کمک شایانی به توسعه ورزش استان خواهد داشت.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ورزش