آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۶۶۳ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

  کارخانجات کک‌سازی‌ زرند تنها با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه کارخانجات کک‌سازی‌ زرند با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند گفت: معادن ذغالسنگ حتکن و داربیدخون حدود 4 سال تعطیل هستند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، مهدی حسینی‌نژاد صبح امروز در جلسه شورای معادن استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: کک‌سازی‌های زرند با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند.

  وی با بیان اینکه نیازمند فعالسازی معادن ذغالسنگ در استان کرمان هستیم گفت: به همین دلیل فعال کردن معادن ذغالسنگ حتکن و داربیدخون در دستور کار قرار گرفته است.

  70 درصد واحدهای تولیدی استان کرمان زیر ظرفیت اسمی کار می‌کنند60 درصد واحدهای تولیدی استان کرمان تعطیل و نیمه‌فعال استتنها 39 درصد واحدهای تولیدی استان کرمان فعال است

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با یادآوری اینکه قبلا نیز به استناد قانون بهره‌برداری از این معادن و واگذاری به متقاضیان در جلسه شورای معادن استان مطرح شده است افزود: این معادن سال‌های گذشته در اختیار بهره‌برداران قرار داشتند و در حال حاضر حدود 4 سال است که تعطیل شده‌اند.

  وی با بیان اینکه استخراج از این معادن به‌صورت زیرزمینی انجام می‌شود گفت: در حال حاضر دو درخواست برای در اختیار گرفتن معادن به سازمان صمت ارائه شده است.

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: پیشنهاد می‌شود که مزایده محدود برای واگذاری این معادن انجام شود تا در بهره‌برداری از این معادن در استان تسریع شود.

  حسینی‌نژاد با بیان اینکه 206 محدود مزایده‌ای در استان کرمان داریم عنوان کرد: بر اساس قانون استعلامات لازم برای برگزاری مزایده این محدوده‌ها گرفته شده است.

  به گزارش ذاکرنیوز در این جلسه با واگذاری معادن حتکن و داربیدخون زرند از طریق مزایده محدود موافقت شد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان