آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۶۶۴ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

  حساب بانکی بیش از 100 شرکت بزرگ معدنی استان کرمان در تهران است

  نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با اشاره به اینکه حساب‌های بانکی بیش از 100 شرکت بزرگ معدنی در استان کرمان در تهران است گفت: اگر معادن کوچک فعال شوند بیش از 30 درصد مشکل اشتغال استان کرمان حل می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، شهباز حسن‌پور صبح امروز در جلسه شورای معادن استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور تغییر کرده اظهار داشت: استان کرمان در حوزه معدن و صنایع معدنی از پتانسیل خوبی برخوردار است.

  وی با عنوان اینکه بیش از صدها معدن در استان کرمان به ثبت رسیده اما از این معادن بهره‌برداری نمی‌شود گفت: متاسفانه در استان کرمان معادن کوچک زیر معدن‌های بزرگ له می‌شوند.

  نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حساب‌های بانکی بیش از 100 شرکت بزرگ معدنی در استان کرمان در تهران است افزود: باید حساب بانکی شرکت‌های معدنی بزرگ در کرمان باشد تا گردش مالی برای استان کرمان ایجاد شود.

  وی با بیان اینکه در کنار معادن بزرگ باید به معادن کوچک استان هم توجه شود عنوان کرد: اگر معادن کوچک فعال شوند بیش از 30 درصد مشکل اشتغال استان کرمان حل می‌شود.

  طرح آزادسازی 389 منطقه از زمین‌های معدنی کرمان عملیاتی شدکرمان| ظرفیت معدنی کرمان نقش موثری در رفاه مردم نداردواحدهای صنعتی و معدنی استان کرمان به کمک سیل‌زدگان خوزستان آمدند

  در این جلسه حبیب‌اله خنجری فرماندار شهرستان زرند با بیان اینکه 500 نفر نیروی معدن در اثر تعطیلی معدن حتک تعدیل و بیکار شدند اظهار داشت: بیمه پایان کار کارگران یک موضوع مهم است که پرداخت آن از توان شرکت‌ها خارج است.

  وی با اشاره به اینکه اگر این بیمه پرداخت شود مشکل کارگران بعد از تعطیلی معادن و بیکاری حل می‌شود گفت: دو کارخانه کک‌سازی در شهرستان زرند با 15 درصد ظرفیت کار می‌کنند.

  فرماندار شهرستان زرند با بیان اینکه فعال کردن معادن ذغالسنگ در زرند یک نیاز جدی است افزود: با فعال کردن این معادن هم مواد اولیه کارخانجات تامین می‌شود و هم در میزان اشتغال منطقه موثر است.

  به گزارش ذاکرنیوز در این جلسه با واگذاری معادن حتکن و داربیدخون زرند از طریق مزایده محدود موافقت شد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان