آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۶۶۶ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

  تغییر مکرر قوانین دغدغه بخش خصوصی در کشور است

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده صبح امروز در چهل و دومین شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر اینکه رونق تولید می‌تواند موجب کاهش تورم و ایجاد شغل شود، توجه سه قوه به این مسئله را لازم دانست و اظهار داشت: رونق تولید کلید حل بسیاری از مشکلات است و اشتغال و رفاه و صادرات و ... را شتاب می‌دهد.

  وی با طرح این سوال که سازمان‌های متولی رونق تولید، امسال چه تمهیدات متفاوتی نسبت به قبل برای رونق تولید فراهم کرده‌اند، بیان داشت: همه فعالیت‌های سازمان‌های متولی باید با شعار رونق تولید هماهنگ باشند.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ادامه داد: نمایندگان مجلس آیا در بودجه تمهیدات این مسئله را دیده‌اند، اگر این مسائل دیده نشود، نمی‌توان انتظار رونق تولید را داشته باشیم.

  طبیب‌زاده گفت: در استان کرمان بخش خصوصی و دولت و قضائی عزم جزم در این راستا دارند تا به تحقق شعار سال کمک کند و استاندار شبانه‌روز و با تمام وجود در این زمینه پیگیری دارد.

  وی تصریح کرد: واحد‌های صنعتی به دلیل تحریم‌ها تحت فشار هستند و دیگر نباید از جانب بانک‌ها هم تحت فشار قرار گیرند، همه جای دنیا در چنین شرایطی معافیت چند ساله و یا حتی بخشش بانکی را اعمال می‌کنند.

  طبیب‌زاده افزود: درخواست ما این است که تمام فعالیت‌های اجرایی برای تملک، مسدود کردن حساب‌ها، ممنوعیت صادرات و ... در این مدت قطع شود.

  وی با بیان اینکه تعیین سهمیه مالیاتی برای استان دلیل نمی‌شود که تولیدکننده تحت فشار قرار گیرد که آن میزان محقق شود، عنوان کرد: بخش خصوصی همواره نگران تغییرات قوانین و مقررات هستند، قبلا بانک و بیمه و مالیات دغدغه تولیدکننده بود و الان تغییر مکرر قوانین دغدغه شده است.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ابراز داشت: در حمایت از مصرف کننده نباید تولیدکننده تحت فشار قرار گیرد، باید حمایت از تولید را داشته باشیم و کاهش قیمت مواد اولیه را ایجاد کنیم.

  طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: صادرکننده‌ها همیشه نگران هستند که به دلایل کوچک صادرات ممنوع شود، هفته گذشته با اعلام اخبار مبنی بر اینکه قصد است جلوی صادرات خرما گرفته شود، خیلی از گمرکات صادرات خرما را متوقف کردند و قوانین متغیر و تصمیم‌گیری شتاب‌زده به مشکلات دامن می‌زند.

  وی در خصوص اجرای طرح‌های خورشیدی اظهار داشت: مشکل انرژی خورشیدی مربوط به بخش خصوصی و دولت نیست، احداث 5 کیلووات نیروگاه خورشیدی که با 25 میلیون تومان تمام می‌شد، الان به دلیل افزایش قیمت تجهیزات به بالای 50 میلیون تومان رسیده، اما قیمت خرید برق هنوز ثابت مانده است.

  طبیب‌زاده گفت: هیچ نیروگاه خورشیدی، بادی و فسیلی به هیچ وجه توجیه ندارد و تمام نیروگاه‌های بخش خصوصی دچار زیان شدند و این مسئله وجود دارد که در پیک مصرف امسال بسیاری از نیروگاه‌ها توان تولید نداشته باشند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان