آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۷۴۹ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱

  چند رتبه خوب و این همه آشفتگی در بازار کهگیلویه و بویراحمد

  به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج درست که بازار استان کهگیلویه و بویراحمد بازار جوانی است و نسبت به سایر شهرها و مراکز استان‌ها به خصوص استان‌های همجوار از قدمت زیادی برخوردار نیست اما مردم انتظار دارند که بر همین بازار جوان و نوپا نظارت شود تا مشکلات اقتصادی بیش از پیش بر زندگی سایه نیندازد و بتوانند مایحتاج اولیه خود را لااقل از بازاری با انصاف خریداری کنند.

  اما به دلایل مختلف که شاید یکی از مهم‌ترین آن‌ها سیاسی‌ کاری‌های رایج در انتخاب و حفظ مدیران ناکارآمد استان باشد و از این رهگذر انسان‌های توانمند و متعهد و متخصص به کار گمارده نشوند موجب شده تا بازار هم به حال خود رها شود و بسیاری از دستگاه‌هایی که مستقیما در بازار مسؤولیت دارند وارد میدان عمل و کارگزار مبارزه با گرانی و بی انصافی و کم فروشی و این اواخر تبلیغات خلاف واقع نشوند.

  تبلیغ خلاف واقع از این منظر که بنا به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فروشگاه‌های زنجیره‌ای روی جنس خود علامت و نوشته 30 یا 40 درصد تخفیف را درج می‌کنند اما وقتی پای دخل می‌رویم عملا چیزی بیشتر از 5 درصد به مشتری تخفیف داده نمی شود!.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به برخی دستاوردهای این اداره‌کل که یکی از دستگاه‌های مهم در کنترل بازار است اشاره می‌کند برای مثال رتبه 5 کشوری را در بین همه 31 استان کشور از لحاظ نظارت و سایر آیتم‌ها کسب کرده است.

  رضا زیرایی همچنین از رتبه 6 کشوری تعزیرات حکومتی استان در نوروز امسال خبر می‌دهد که توانسته‌‌اند با گشت‌های نوروزی انجام شده چنین رتبه‌ای را در بین سایر استان‌ها کسب کنند.

  و یا این که مدیر تعزیرات حکومتی استان به سامانه 135 اشاره می‌کند که اکنون تنها در دو استان تهران و کهگیلویه و بویراحمد پاسخگوی مردم برای بیان انتقادات و اعتراضات و شکایت‌های آنان است.

  اما در مقابل همه این رتبه‌های خوب و عملکردی که تعزیرات حکومتی استان داشته بسیاری از کم‌کاری‌ها موجب شده تا این رتبه‌ها برای نظارت و کنترل بر بازار استان چندان کارساز نباشد.

  وقتی که بنا بر گفته همین مدیر در سطح استان تنها 14 نفر بازرس صنعت و معدن و تجارت بر کل بازار کهگیلویه و بویراحمد نظارت می‌کنند و یا این که خبری از بازرسین افتخاری صنعت و معدن و تجارت نیست و یا این که اتاق اصناف بازرسی‌ها و نظارت‌ها را به حال خود رها کرده در خواهیم یافت که هر چند در یک دستگاه کاری هم صورت پذیرد در صورت عدم همراهی دستگاه‌های دیگر نباید شاهد توفیق در کنترل بازار باشیم.

  به گزارش ذاکرنیوز این روزها آشفتگی بازار استان را می‌توان در قیمت‌های متنوع، عرضه غیر بهداشتی برخی محصولات از جمله مرغ و گوشت، تولید و عرضه بی‌کیفیت زولبیا و تبلیغات خلاف واقع در تخفیف‌ها و ده‌ها مورد دیگر به وضوح مشاهده و احساس کرد.

  انتهای پیام/82009 

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir