آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۷۵۹ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰

  اهواز|ترکیب مفاهیم دینی با هنر در نمایشگاه قرآن بسیار ارزشمند است

  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه خوزستان با اشاره به ابتکارهای هنری در قسمت‌های مختلف سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان، گفت: ترکیب مفاهیم دینی با هنر اصل بسیار ارزشمند است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از اهواز، حجت الاسلام پیمان علی‌نژاد در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی برگزار برپا شده، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لحظه لحظه ماه مبارک رمضان برای کسب توفیقات معنوی یک سرمایه است که باید مغتنم شمرده شود.

  وی به اقدامات ارزشمند و غرفه‌های سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان، بیان کرد: در این سری از نمایشگاه شاهد غرفه‌هایی بامحوریت تحقیق و پژوهش و در بخش دیگر محصولات متنوع بودیم.

  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه خوزستان با اشاره به ابتکارهای هنری در قسمت‌های مختلف سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان، گفت: ترکیب مفاهیم دینی با هنر اصل بسیار ارزشمند است و رهبرمعظم انقلاب در این باره تأکیدات بسیاری دارند.

  وی ادامه داد: برای انتقال مفاهیم والای قرآنی به نسل جوان باید از هنر به عنوان یک ابزار استفاده شود. در مقطعی زندگی می‌کنیم که فضای مجازی در بسیاری از بخش‌ها نقش دارد و باید بتوان این مفاهیم را در فضای مجازی منتقل کرد.

  حجت الاسلام علی‌نژاد با اشاره به ضرورت بهره‌وری لازم از مفاهیم والای قرآنی با استفاده از ابزارهای نوین خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و عترت و حمایت از این عرصه‌ها نیز در این راستا صورت می‌گیرد.

  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه خوزستان از جمله اثرگذاری برگزاری نمایشگاه‌ قرآن و عترت را سوق فضا به سمت معنویت‌ها برشمرد و بیان کرد: باوجود آنکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است اما برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها نباید منحصر به این ماه باشد.

  هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت در قم برگزار می‌شوددوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم در خراسان جنوبی گشایش یافتنمایشگاه قرآن کریم در 10 شهرستان‌ خراسان جنوبی برپا می‌شود

  وی خطاب به سرپرست کارگروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، گفت: شورای قرآنی استان مطالبه و به صورت منظم تشکیل جلسه دهد چراکه خوزستان در زمینه قرآن ظرفیت بسیاری زیادی دارد.

  حجت الاسلام علی‌نژاد با بیان این‌که ظرفیت قرآنی استان و محله‌های آن گنجیه قرآنی هستند، اظهار داشت: به این ظرفیت‌ها باید توجه، ارزش‌ گزاری و مورد بازخوانی قرار گیرند. خوزستان می‌تواند استانی پیشگام و پیش قدم در عرصه قرآن باشد.

  به گزارش ذاکرنیوز، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان با حضور 60 غرفه حوزه‌های مختلف قرآنی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز دایر و آماده میزبانی از علاقه‌مندان است. این سری از نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان از تاریخ 21 تا 29 اردیبهشت‌ماه و از ساعت 18 تا 23 آماده خدمات‌دهی و میزبانی از علاقه‌مندان به این حوزه است.

  بسترسازی در حوزه ظرفیت‌های قرآنی خوزستان تقویت پیدا کند

  احمد سراج  نیز در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی برگزار برپا شده، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه بستر مناسبی برای احیای ظرفیت‌های قرآنی به ویژه در ماه مبارک رمضان ایجاد شده است.

  رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز با اشاره به غرفه معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز لزوم بسترسازی در حوزه ظرفیت‌های قرآنی بیش از زمان گذشته و اقدامات فعلی برشمرد و بیان کرد: باتوجه به ظرفیت‌های قرآنی خوزستان در طول سال باید از ظرفیت‌های قرآنی استان استفاده و مورد بکارگیری قرار گیرند.

  وی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال به دنبال برگزاری محافل انس با قرآن کریم و با تمرکز بر مناطق کم برخوردار هستیم و ظرفیت‌های بسیار خوبی از نخبگان قرآنی مورد استفاده قرار گرفتند.

  سراج در سیزدهمین نمایشگاه قرآن خوزستان، ادامه داد: در این غرفه علاوه بر تعویض و اهدای قرآن‌های نو، اتوبوس‌های کتاب و سلامت نیز در این نمایشگاه برپا شده است.

  رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز  به اجرای برنامه‌های قرآنی در خانه‌های بازی اشاره و اظهار داشت: ویژه ماه مبارک رمضان 20 جایگاه اطعام سفره افطاری با عنوان «مواکب کریم اهل بیت(ع)» تدارک دیده شده است.

  وی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های ورزشی معاونت، بیان کرد: جام فوتسال ماه مبارک رمضان با مشارکت 38 تیم در سطح اهواز و همچنین مسابقه چندین رشته ورزشی ویژه کارکنان شهرداری اهواز نیز برگزار می‌شود.

  به گزارش ذاکرنیوز، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت استان خوزستان با حضور 60 غرفه حوزه‌های مختلف قرآنی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز دایر و آماده میزبانی از علاقه‌مندان است. این سری از نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان از تاریخ 21 تا 29 اردیبهشت‌ماه و از ساعت 18 تا 24 آماده خدمات‌دهی و میزبانی از علاقه‌مندان به این حوزه است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ورزش