آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۰۸۱۳ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹

  قم| غرب قدردان تلاش ایران در مبارزه با مواد مخدر باشد

  مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: نقش ایران در راه مبارزه با مواد مخدر به‌شدت مهم و تأثیرگذار بوده و غرب باید سهم ارزنده‌ ایران در این زمینهٔ را به رسمیت بشناسد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از قم، آیت‌الله علی‌رضا اعرافی شامگاه یکشنبه در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد اظهار داشت: حوزه علمیه آماده همکاری‌های بیشتر در راستای کاهش و پیشگیری از مواد مخدر است.

  وی افزود: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده امید می‌رود در زمینهٔ کاهش آسیب‌های ناشی از مواد مخدر و مبارزه با این پدیده مخرب، اتفاقات امیدوارکننده‌ای در کشور رخ دهد.

  مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تأکید کرد: حوزه‌های علمیه ظرفیت بسیار قابل‌توجهی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر دارد، اگر پیش‌زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم به‌درستی تأمین شود حوزه می‌تواند در این مسیر اقدامات مؤثری داشته باشد.

  اعرافی گفت: رسته‌های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان‌های مختلف کشور با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه راه‌اندازی شده و در مسیر فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه فعالیت کند.

  بیش از 1.5 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد647 کیلو انواع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد100 کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

  امام‌ جمعه قم ادامه داد: حوزه‌های علمیه در بعد اجتماعی رسالت ذاتی داشته و خود را در کاهش و پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر مسئول می‌داند، برای موفقیت در برنامه‌ریزی‌های مربوط به کاهش و پیشگیری از مواد مخدر باید اطلاعات پژوهشی و آمار دقیق اطلاعاتی احصا شود.

  وی با تأکید بر برخی از ابعاد اجتماعی حوزه‌های علمیه گفت: حوزه علمیه در سیل اخیر در برخی استان‌های کشور و همچنین زلزله کرمانشاه اقدامات ارزنده‌ای را داشته تلاش می‌شود در زمینهٔ پیشگیری از مواد مخدر نیز فعالیت‌های اجتماعی خود را تقویت کند.

  امام‌ جمعه قم ادامه داد: اعتیاد و مواد مخدر آثار زیان‌بار فراوانی در جامعه برجای گذاشته و میلیون‌ها انسان را با خود درگیر کرده است، نگاه به مسئله اعتیاد در کشور باید به یک نگاه جمعی و اجتماعی تبدیل شود.

  مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: در حال حاضر حوزه علمیه بیش از 30 تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف ملی و استانی را دنبال می‌کند و تلاش می‌شود این سبک از اقدامات مشترک در سال‌های بعدی نیز تقویت شود.

  اعرافی با انتقاد از قدرناشناسی غرب از اقدامات ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر گفت: نقش ایران در راه مبارزه با مواد مخدر به‌شدت مهم و تأثیرگذار بوده و غرب باید سهم ارزنده‌ ایران در زمینهٔ را به رسمیت شناخته و نسبت به عواقب آن هوشیار باشد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قم قم