آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۱۱۰ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵

  نانواکناری: خطر پسماندهای مازندران از بمب شیمیایی حلبچه هم بدتر است

  به گزارش ذاکرنیوز، سوال ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار و دوازده نفر از نمایندگان از وزیر کشور مبنی بر اینکه با توجه به اینکه دپوی زباله در نواحی شهری شهرستان‌های بابلسر و فریدون‌کنار و شهرهای استان مازندران را تهدید می‌کند و با توجه به تذکرات مکرر به وزیر کشور و استاندار مازندران چرا اقدامی صورت نگرفته است، در نشست علنی امروز پارلمان مورد بررسی وکلای ملت قرار گرفت. 

  نانواکناری در سوال  خود از وزیر کشور اظهار داشت: یک دهه است که مازندران سرسبز با بحران جدی مواجه است و این  امر منجر به نارضایتی گسترده شده است. 

  وی افزود: امروز میلیون‌ها تن زباله در مناطق ساحلی رها شده که متاسفانه شیرابه‌ها آن وارد زمین کشاورزی می‌شود. 

  نانواکناری ادامه داد: صدمات ناشی از انباشت زباله به حدی جدی است که اقصی‌نقاط کشورمان را با خطرات جدی مواجه کرده است. 

  نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در ادامه خاطرنشان کرد: بیراهه نیست که برخی فعالان محیط زیست کشور در بحث مدیریت پسماند می‌گویند اگر برای این موضوع چاره‌اندیشی نشود خطر آن از بمب شیمیایی حلبچه هم بیشتر است. 

  این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: اگر برای این پسماندهای مازندران فکری نشود بمب شیمیایی بدتر از شلمچه اتفاق خواهد افتاد. 

  وی ادامه داد: در شمال ایران و مازندران دپوی غیراصولی زباله‌ها در جنگل و سواحل رودخانه‌‌ها به آلودگی گسترده و خطرناک در صنایع آب شرب کشاورزی مبدل شده است. 

  نانواکناری خطاب به وزیر کشور گفت: آقای رحمانی فضلی! آمار را به شما اشتباه گفته‌اند باید بدانید که در مازندران روزانه 3150 تن زباله دفن می‌شود که همین ظرفیت در گیلان دو هزار تن در روز است. 

  نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار  با اشاره به دپوی 68 درصد زباله‌تر در مازندران، گفت: 9 درصد از مجموع زباله‌ها کاغذ، 5 درصد شیشه و 3 درصد فلز  است که به طورکلی 90 درصد زباله در 27 مرکز مازندران به صورت غیراصولی دفن می‌شود. 

  وی در پایان گفت: به غیر از سواحل دریا 127 کیلومتر واقع در جنگل‌های استان مازندران دارای دپوی پسماند است. 

  انتهای پیام/

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir