آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۱۹۱ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

  ظرفیت پهنای باند ورودی استان کرمان 48 درصد افزایش یافت

  مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کرمان با بیان اینکه برای جبران عقب‌ماندگی استان کرمان در تکنولوژی ارتباطات اتفاقات خوبی افتاده است گفت: ظرفیت پهنای باند ورودی استان کرمان 48 درصد رشد داشته‌ است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، مسعود الهامی در دیدار جمعی از مدیران شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات با حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار داشت: وزارت ارتباطات از سال 88 تصدی‌گری در این حوزه را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

  وی با بیان اینکه امروزه نوین‌ترین خدمات بانکی توسط پست بانک در روستاها انجام می‌شود گفت: با هدف‌گیری‌های برنامه پنجم و ششم توسعه باید 90 درصد روستاها تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات قرار گیرند.

  مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کرمان با اشاره به اینکه بالای 70 درصد روستاهای استان کرمان در حال حاضر تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات هستند عنوان کرد: در ظرفیت پهنای باند ورودی در استان 48 درصد رشد داشته‌ایم.

  وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات یک سند تدوین الزامات دارد که براساس این شاخص‌ها کار می‌کنیم که بالای 80 درصد در این حوزه موفق بوده‌ایم گفت: در استان کرمان اطلاع‌رسانی ضعیفی برای استفاده بهتر از خدمات ارتباطی در استان شده است.

  کرمان| قبوض کاغذی مشترکین برق تا پایان تابستان حذف می‌شوداستاندار کرمان: توسعه دولت الکترونیک مانع بسیاری از فسادها می‌شود

  الهامی با اشاره به اینکه حذف قبوض کاغذی آب و برق در استان را برنامه داریم بیان کرد: در مرحله اول حذف قبوض کاغذی برق در استان در دستور کار است.

  وی با بیان اینکه استان کرمان از استان‌های عقب افتاده در تکنولوژی ارتباطات در کشور است گفت: در این سال‌ها اتفاقات خوبی در استان افتاده است تا این عقب‌ماندگی جبران شود.

  در این جلسه سیدرهام حسینی مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه هزار و 400 کیلومتر فیبرنوری بین شهری در استان کرمان وجود دارد اظهار داشت: هزار و 500 کیلومتر هم میزان فیبرنوری درون شهری در سطح استان کرمان است.

  مدیر مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه استان کرمان نخستین استانی است که قبوض کاغذی مخابرات را حذف کرد افزود: این مسئله باعث صرفه‌جویی زیادی در مصرف کاغذ شده است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان