آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۳۸۸ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹

  پلیس فتا باید سازکاری را برای کنترل سایت‌های همسریابی طراحی کند

  به گزارش ذاکرنیوز از تبریز، زهرا ساعی در مورد انتشار خبری از سوی پلیس فتا مبنی بر اینکه سایت‌های همسریابی با دریافت پول از کاربرانشان کلاهبرداری می‌کنند و آسیب‌دیدگان به دلیل مسائل اخلاقی شکایت نمی‌کنند و بدون شاکی خصوصی هم امکان برخورد نداریم، اظهار داشت: پلیس فتا باید سازکاری را برای کنترل این گونه سایت‌ها طراحی کند که بتواند نظارت دقیقی بر این بخش داشته باشد و با ردیابی آنها مشکلات احتمالی را که ایجاد می‌کنند پیگیری کرده و با بروز هر نوع تخلفی در این حوزه با قاطعیت برخورد کند تا کاربرانشان آسیب نبینند.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته اینکه تا چه اندازه انجام ازدواج‌هایی که توسط این سایت‌ها صورت می‌گیرد، موفقیت‌آمیز است نیز باید مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

  وی تصریح کرد: تعدادی از سایت‌های همسریابی خوب عمل کرده‌اند، اما میزان پایدار بودن ازدواج‌هایی که توسط این سایت‌ها رقم می‌خورند، نیاز به اجرای پروژه‌های پژوهشی دارد که باید از طریق دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام شود تا به طور دقیق این نوع ازدواج‌ها را رصد کنند.

  انجام ازدواج موفق در گروی تلفیق فرهنگ ایرانی-اسلامی و روش‌های مدرن است

  ساعی اظهار کرد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که هرچند در آن از وسایل و امکانات مدرن استفاده می‌شود، اما در رابطه با ازدواج جوانان هنوز نگاهی سنتی بر آن حاکم است که با فرهنگ ایرانی-اسلامی همخوانی دارد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ما نباید در امر ازدواج سنت‌هایمان را به طور کل نادیده بگیریم و تنها از روش مدرنی که در سایر کشورها مورد استفاده قرار گرفته، تبعیت کنیم، بلکه باید رفتارهای منطبق با فرهنگ ایرانی-اسلامی که هنجار محسوب می‌شود را با این روش تلفیق کنیم تا نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر جوانان در استفاده از شیوه‌های جدید همسریابی از فرهنگ کشورمان هم بهره‌مند شوند، ازدواجی موفقیت‌آمیز خواهند داشت، اما چنانچه بخواهند تنها از روش نوین منقطع از فرهنگ خودی استفاده کنند، به طور قطع با آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن مواجه خواهند شد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ازدواج