آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۴۷۱ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰

  مهدی سفیر آرامش 83 چشم انتظار شد

  فارس پلاس البرز، طیبه جواهری: وقتی سرنوشت روی دیگر زندگی را نشان می‌دهد، هر انسانی در شرایط سخت ممکن است ساده‌ ترین تصمیمات را بگیرد و خیلی زود در مسیر دشوار زندگی تسلیم ناملایمات شود اما همیشه انسان‌ هایی از بازی روزگار موفق و سربلند بیرون می‌آیند که برای فرصت دوباره جنگیده‌ اند و تقدیر را به‌گونه دیگری رقم زده‌ اند.

  هدیه دادن و هدیه گرفتن، همواره یکی از لذت بخش‌ترین لحظات زندگی است و می‌تواند زیباترین لبخند‌ها را در پی داشته باشد، چه برسد به اینکه این هدیه حیات بخش هم باشد و بتواند هم به اهداء کننده و هم به دریافت هدیه جانی دوباره ببخشد.

  اهدای عضو همان هدیه‌ای است که به دریافت کننده حتی اگر دچار مرگ مغزی شده باشد، جانی دوباره می‌ بخشد. گیرنده با دریافت عضو می‌ تواند به زندگی خود ادامه دهد و اهداء کننده نیز گویا هنوز زندگی معنوی اش ادامه دارد؛ طبق روایات نجات دادن جان افراد به منزله زندگی بخشیدن به آن ها است.

  مهدی رسول زاده جوان 35 ساله البرزی ساکن شهرستان فردیس بود که عصر یکی از روزهای هفته در متروی صادقیه به سمت کرج جان مرد معتادی که سعی داشت طی اقدامی خود را به مقابل قطار پرتاب کند نجات داد.

  این پسر جوان، اجازه نداد مرگ مرد میانسالی که قصد خودکشی داشت را فرا بگیرد اما سر او در این حادثه دچار آسیب شده و توسط اورژانس سریعا به بیمارستان منتقل شد.

  به گفته پزشکان بیمارستان مرگ مغزی سرنوشت زندگی مهدی بود و پرونده ادامه حیات این پسر جوان در سن 35 سالگی بسته شد اما مرگ وی پایان ماجرا نبود؛ گویا شجاعت و فداکاری در خانواده رسول‌ زاده ارثی است.

  پدر ‏مهدی، با شنیدن خبر شوکه‌کننده مرگ پسرش در اقدامی انسان دوستانه از کادر درمانی بیمارستان خواست ‏تا اعضای بدن پسرش را اهدا کنند.

  خانواده رسول‌ زاده با اینکه اصلا وضع روحی مناسبی نداشتند و این ‏خبر تکان دهنده حسابی آن‌ها را شوکه کرده بود اما سعی بر آن داشتند تا اعضای بدن مهدی را به دست ‏نیازمندان برسانند.

  به گفته یکی از مسؤولان پیوند اعضای بیمارستان، پدر مهدی در همان دقایق اولیه و ‏حتی قبل از مراجعه مسؤولان این واحد موضوع اهدای پیوند پسرش را ‏در جمع خانواده مطرح کرد و همین مسأله موجب شد تا اقدامات اولیه برای پیوند خیلی سریع تر انجام شود.

  مادر مهدی که پس از گذشت چندین ماه از این حادثه هنوز چشمانی خیس و اشک بار دارد در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز گفت: پسرم هنوز نفس می کشید اما رضایت دادیم تا قلبش در سینه فرد دیگری بتپد.

  این مادر محزون ادامه داد: شرایط سختی بود و تصمیم گیری برای اهدای عضو پسر بزرگم بسیار دشوار بود؛ نمیخواستم قبول کنم که دیگر پسری ندارم اما اهدای اعضای بدنش خواسته خودش بود.

  وی اضافه کرد: مهدی در زمان حیاتش همیشه به فکر افرادی بود که گرفتار بیماری اعتیاد شده اند؛ وی همیشه به کارتن خواب ها کمک می کرد.

  پدر مهدی در ادامه این گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز گفت: مهدی فرزند اول من بود و ٣٥‌سال داشت‎؛ او نقاشی می‌کرد و شاگرد نیز داشت، در کار املاک به من و در کارهای خانه به مادرش کمک می‌ کرد اما درآمد اصلی‌ وی از نقاشی بود‎.

  وی در رابطه با اقدام شجاعانه‌ فرزندش اظهار کرد: او همیشه خوب بود، همه آدم‌ها را دوست داشت و به همه کمک می‌کرد؛ فامیل، دوست و آشنا از او ‏راضی بودند، همیشه در کار خیر پیش قدم بود و در آخر نیز جانش را در همین راه از دست داد. ‎

  پدر مهدی که توانی برای ادامه دادن صحبت هایش نداشت، بیان کرد: مهدی جانش را برای کمک به یک مرد از دست داد حالا انصاف نیست که من راه او را ادامه ندهم. زمانی که پزشکان گفتند دیگر نمی‌شود برای او کاری کرد از آن‌ها خواستم که تمام اعضای بدنش را اهدا ‏کنند.

  وی افزود: از پزشکان خواستم که اعضای پسرم را به بیماران نیازمند و بی‌ پول بدهند؛ آن‌هایی که وضع مالی خوبی دارند بالاخره می‌‏توانند کاری انجام دهند، اما بیماران نیازمند و بی‌پول واقعا نیاز به کمک دارند؛ مهدی هم جانش را برای کمک ‏به همین آدم‌ها از دست داد.

  طبق این گزارش اهدای عضو مهدی، جان بیش از 83 نفر از بیماران نیازمند را نجات داد؛ به نظر می رسد قطار فداکاری شاگردان مکتب ایثار و دوستی متوقف نمی شود و تا هیشه مهدی های بسیاری از این مکتب خانه سر در می آورند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :البرز