آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۵۳۴ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۰

  واحد گوگرد زدایی خردادماه جاری در سفر رئیس جمهور به ایلام افتتاح می‌شود

  به گزارش ذاکرنیوز از ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی عصر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: خوشبختانه با اجرایی شدن طرح‌های نفت و گاز و واحد پ.پ تحول عظیمی در این بخش در راستای توسعه و ایجاد اشتغال استان فراهم می‌شود.

  وی افزود: با توجه به امیدواری برای اجرای فاز دو پالایشگاه گاز، میادین نفتی آذر، سروک و دانان حدود یک هزار نفر در این واحدها مشغول به‌کار می‌شوند که اعتبارات اجرای آنها نیز رقم قابل توجهی است که وارد استان می‌شود.

  استاندار ایلام به مشکل بدهی شرکت پتروشیمی به شرکت گاز استان اشاره کرد و گفت: شرکت گاز موظف است تعرفه گاز را طبق بحث تهاتر و میزان گاز مصرفی به پتروشیمی تخفیف دهد که این امر محقق نشد و قرار بود، بین وزارت نیرو و شرکت گاز تهاتر صورت گیرد که این بحث هم محقق نشد و این دو طرف با هم مشکل دارند و در این میان پتروشیمی ایلام دچار مشکل شده است.

  وی عنوان کرد: با همکاری طرفین نامه‌ای به دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارسال شود با پیشنهاد مشخصی و میزان بدهی‌ها و طلب‌ها مشخص و در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تصویب شود تا مشکلات برطرف شود.

  سلیمانی‌دشتکی در ادامه به بحث کاهش مصرف برق، تغییر ساعات کار ادارات و ضرورت مدیریت مصرف برق تاکید و خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های ما امسال با حداکثر ظرفیت کار خواهند کرد اما باید مصرف برق مدیریت شود تا مشکل قطعی برق نداشته باشیم.

  وی اذعان کرد: اگر قرار است قاعده‌ای برای قطع برق در کشور اجرا شود باید یک نواخت در تمام کشور باشد و تنها ساعات خاموشی بر شهرستان‌ها تحمیل نشود.

  این مقام مسوول اضافه کرد: ما سال قبل در جنوب استان مشکلات خاموشی مکرر داشتیم در شرایطی که در دیگر استان‌ها با شرایط ما این خاموشی‌ها وجود نداشته و این امر موجب نارضایتی مردم شد.

  وی تاکید کرد: باید بیمارستان‌، کارخانه‌، جایگاه‌های سوخت، نانوایی‌ها و ادارات مجهز به ژنراتور باشند تا خللی در کار خدمات رسانی ایجاد نشود.

  وی خواستار اطلاع رسانی توسط صدا و سیما، رسانه‌ها و ارسال پیامک مبنی بر کاهش مصرف و صرفه جویی آن شد و گفت: اگر قرار است خاموشی داشته باشیم به مردم اطلاع داده شود.

  استاندار ایلام اظهار کرد: در بحث تهاتر بدهی‌های پیمانکاران ابتکار بسیار خوبی صورت گرفت و به جای بدهی‌ها تسهیلاتی ارائه شد که بعداً به‌عنوان بدهی دولت تهاتر شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ایلام