آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۶۱۷ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱

  سفر معاون حاکم نظامی سودان به عربستان برای دیدار با بن‌سلمان

  معاون شورای نظامی حاکم بر سودان، امروز با ولیعهد عربستان سعودی در جده دیدار و گفت‌وگو کرد.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از آناتولی، «محمد حمدان دقلو» معاون رئیس شورای نظامی سودان، عصر دیروز وارد عربستان سعودی شد.

  این نخستین سفر خارجی معاون رئیس شورای نظامی، از زمان کودتای نظامیِ منجر به سقوط «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سابق و تشکیل شورای نظامی برای اداره کشور در 11 آوریل گذشته محسوب می‌شود.

  خبرگزاری رسمی سعودی( واس) گزارش داد که «محمد بن‌سلمان ولیعهد، امروز- جمعه- در «جده» با معاون رئیس شورای نظامی سودان دیدار کرد.

  طرفین در این دیدار درباره روابط میان دو کشور و نیز آخرین تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

  به گفته برخی منابع، طرفین در این دیدار درباره ادامه مشارکت نیروهای سودانی در ائتلاف عربی ضد یمن در مقابل حمایت همه‌جانبه ریاض از شورای نظامی در سودان، گفت‌وگو کردند.

  این دیدار با حضور «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر دولت سعودی و «عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجی انجام شد.

  معاون رئیس شورای نظامی سودان، سه‌شنبه گذشته نیز با یک هیئت مشترک سعودی- اماراتی، در خارطوم درباره روابط میان سه کشور گفت‌وگو کرد و هیئت مشترک در این دیدار، تمایل سعودی و امارات برای برقراری امنیت و ثبات در سودان را مورد تأکید قرار دادند.

  شورای نظامی سودان اعلام کرده است نیروهای این کشور که در ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی سعودی‌ها مشارکت دارند در یمن باقی می‌ماند.

  تأکید شورای انتقالی نظامی سودان بر ادامه مشارکت در جنگ علیه یمن

  در واقع، عربستان سعودی و امارات وعده تسهیل ارائه کمک‌های مالی به شورای نظامی انتقالی در سودان را مطرح کردند تا بدین طریق با آرام کردن جو عمومی در سودان، زمینه به خدمت گرفتن ارتش این کشور در راستای منافع عمومی خود را فراهم کنند.

  سودان شریک اصلی در ائتلاف عربی به رهبری ریاض است و هزاران سرباز سودانی در صفوف این نیروها می‌جنگند. این ائتلاف عملیات خود را در ماه مارس 2015 علیه یمن آغاز کرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یمن