آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۶۱۹ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹

  عرب: 3 قهرمانی پی‌درپی خیلی خوشایند و خوشحال‌کننده بود

  ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هت تریک قهرمانی این تیم در لیگ برتر را خوشایند و خوشحال‌کننده دانست.
  - اخبار ورزشی -

  به گزارش ذاکرنیوز، ایرج عرب که میهمان امروز (جمعه) برنامه ورزش و مردم بود ضمن بیان این مطلب درباره سه قهرمانی پی در پی پرسپولیس در لیگ برتر اظهار داشت: خدا را شکر هفته گذشته به لطف خداوند، زحمتی که کادرفنی و بازیکنان کشیدند و همچنین حمایت خوبی که از سوی هواداران داشتیم، توانستیم هت‌تریک قهرمانی را داشته باشیم و خیلی خوشایند و خوشحال‌کننده بود.

  به خاطر بدهی به یک هتل می‌خواستند لوگوی باشگاه را توقیف کنند!
  وی درباره این موضوع که مدیرعامل تیم کار تشکیلاتی انجام می‌دهد، به عنوان مدیرعامل پرسپولیس چه راهکارهایی برای درباره درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس دارد، گفت: در باشگاه یک تیم کار می‌کند. هیئت مدیره، مدیرعامل و ... یکسری وظایف دارند و دیگر افراد در تیم هم یکسری وظایف دارند. درباره  خیلی جاها ما نباید جوابگو باشیم و تقسیم وظایف شده است و مسئولیت اصلی با مدیرعامل است. ما پاسخگو هستیم، ولی خیلی فشار روی مدیرعامل وجود دارد حتی زمانی که یک توپ درون دروازه قرار نمی‌گیرد، یک مدیرعامل باید درباره تنظیم روابط درون باشگاهی و بیرون باشگاهی، مسائل مالی و بین‌المللی و خیلی از موضوعات پاسخگو باشد که از بیرون دیده نمی‌شود. درباره راهکار مالی فکر می‌کنم ما بالای 50 جلسه اقتصادی برگزار کردیم و 11 جلسه هم با حضور هیئت مدیره داشتیم. تورم ریالی، نوسان ارزی و خیلی از مشکلات ما را با چالش مواجه کرد. ما فصل قبل را با سختی گذراندیم. بدهی مالیاتی‌مان بالای 100 میلیارد است که سررسید شده و یکسری هم بدهی مالیاتی هشت نه میلیاردی داریم که آن هم سررسید شده است. ما دیروز به خاطر بدهی به یک هتل که 330 میلیون تومان بود، می‌خواستند لوگوی باشگاه را توقیف کنند!

  هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند
  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: وقتی روی بودجه سالانه حساب می‌کنید یکسری بدهی به وجود می‌آید که روی آن حساب نکرده‌ایم. یک بدهی به تازگی به وجود آمده که 60 هزار دلار باشگاه بدهی دارد که با قیمت دلار الان 900 میلیون می‌شود که یک نفر در گذشته کمک کرده، ولی امروز ما میراث‌دار آن هستیم. ما سه اولویت داریم هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند. این مسائل باید مدیریت شود و هر کدام را که انجام ندهیم مشکل‌ساز است و مدیریت و تنظیم آن سخت است. وقتی بدهی را ندهیم لوگو توقیف می‌شود و اسپانسر هم پولی پرداخت نمی‌کند. درباره آن بدهی ارزی که داریم گفتند می‌خواهیم اموال باشگاه را توقیف کنیم. همه‌ی این مسائل در آستانه نیمه نهایی جام حذفی حاشیه برای ما درست می‌کند و من مجبور هستیم یک طوری این مشکل را حل کنیم.

  پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد
  عرب درباره پول پاداش نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا تصریح کرد: در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار 16 هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش 32 میلیارد تومان می‌شد. از دو میلیون دلار حدود 100 هزار دلار را AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و بیش از 200 هزار دلار را برای بدهی برداشت کردند و وقتی به ما مبلغ پاداش به دست‌مان رسید یک میلیون و 600 هزار دلار بود که همزمان با دلار  11 هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به 17 میلیارد تومان رسید. یک بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و یک بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم و یک عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم هزینه کردیم.

  نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود
  وی درباره درآمد باشگاه از تبلیغات محیطی عنوان کرد: نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود و ما نامه هم زدیم. دقیقاً نمی‌دانیم که چقدر درآمد دارند و چقدر سهم ماست. چندین نامه زدیم و هنوز این موضوع معلوم نشده است. اگر بدهکار هستیم باید مشخص شود. درآمد ما صرفاً از اسپانسر است و یک درآمدهای جزئی شاید از حضور در مسابقات آسیایی و درآمدی از اجاره ورزشگاه داشته باشیم.

  وقتی وزارت ورزش به ما کمک نمی‌کند چطور می‌گویند کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال بوده است؟!
  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره کمک وزارت وزش گفت: ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم، ولی وزارت ورزش نمی‌تواند به ما کمک کند. وقتی کمکی امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود به پرسپولیس و استقلال کمک کرد، چطور می‌توان بگوییم که کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال است. ما اصلا هیچ نگاه متفاوتی از سوی وزارت ورزش ندیدیم.

  دنبال این هستیم که برانکو در پرسپولیس بماند
  عرب درباره قرارداد برانکو و اینکه او در پرسپولیس می‌ماند یا خیر، خاطرنشان کرد: برانکو فصل بعد هم با ما قرارداد دارد و ما هم قطعاً دنبال این هستیم که او بماند. باشگاه علی‌رغم تمام مشکلاتی که داشت، همزمان با بازیکنان یک مبلغی هم به برانکو پرداخت کرد. برای سال آینده هم یک برنامه اسپانسری خوب در نظر داریم. ما سعی کردیم هزینه‌های اضافی را کم کنیم، ولی کفایت نکرده است. باید دنبال افزایش درآمد برای باشگاه باشیم که ان‌شاءالله نتایج آن در فصل آینده مشخص خواهد شد.

  هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است
  وی درباره ترانسفر برخی از بازیکنان پرسپولیس گفت: برانکو گفته است ما نیمه نهایی و فینال جام حذفی را داریم و هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است. فقط به بازیکنان اعلام شد که اگر پیشنهاد خارجی دارند بگویند تا  با در نظر گرفتن  شرایط بازیکن و باشگاه بهترین تصمیم گرفته می‌شود. فعلاً موضوع جدیدی برای ترانسفر بازیکنی وجود ندارد. در حال حاضر هر بحثی درباره نقل‌وانتقالات  گمانه‌زنی هست. ما الان فقط به جام حذفی فکر می‌کنیم و انشالله که بتوانیم فضای آرامی ایجاد کنیم و برویم برای فینال جام حذفی.

  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حاشیه‌های به وجود آمده درباره بشار رسن عنوان کرد: ببینید ما بازیکنان‌مان همه قرارداد دارند، قرارداد بازیکنان خارجی یک مقدار  با توجه به تورم و مسائل ارزی با مشکل مواجه شده است. ما در این مدت تصمیماتی که گرفتیم به این صورت بوده که زمانی منشا از باشگاه جدا شد، پولش پرداخت شد و هیچ مشکلی پیش نیامد و باشگاه هم در آینده مشکل نخواهد داشت. درباره بشار رسن هم یک مشکلی با مدیربرنامه‌هایش داشتیم و در حال رفع آن هستیم. هواداران پرسپولیس فهیم و عاشق هستند. اینقدر که عاشق پرسپولیس هستند به هر قیمتی می‌خواهند یک بازیکن در باشگاه باشد. ما باید همه جوانب را نگاه کنیم و هواداران ما متوجه این موضوع هستند، ببینید تفاوت ارز و ریال خیلی مشکل‌ساز است و تیم باید این مسائل را مدیریت کند.

  عرب درباره حفظ بازیکنان خارجی پرسپولیس گفت: سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است. بعضی از موضوعات مثل همین اتفاقاتی که چند روز گذشته افتاده است، یکسری شیطنت‌ است و هواداران ما از این مسائل گذشته‌اند و خود ما هم سعی بر دامن زدن بر حواشی نداریم. روابط عمومی باشگاه باید به یکسری مسائل رسمی جواب دهد ولی جوابگویی به یکسری مسائل سطحی هم درست نیست.

  ادامه دارد ...

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :لیگ برتر