آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۶۲۸ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷

  لغو تمامی امتحانات مدارس هرمزگان در ۴ و ۸ خردادماه

  موسی دادی‌زاده ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در ماه رمضان اظهار داشت: در کشور ایران با توجه به اینکه دو تاریخِ شمسی و قمری داریم و مناسبت‌های ملی با تقویم شمسی و مراسمات مذهبی همراه با تقویم قمری است با مشکل مواجه می‌شویم و باید امتحانات را برگزار می‌کردیم.

  وی ادامه داد: تاریخ ۲۳ خرداد، ماه مبارک رمضان به اتمام می‌رسد و در آن زمان، فصل گرما نیز شروع می‌شود و از طرفی، اگر زودتر می‌خواستیم امتحانات را برگزار کنیم باید از ۱۵ فروردین شروع می‌کردیم که امکان‌پذیر نبود.

  مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: در چند سالی که ماه مبارک رمضان تداخل پیدا کرده است با فصل امتحانات این مشکل را داریم.

  دادی‌زاده خاطر نشان کرد: علت لغو شدن امتحانات در روزهای شنبه و چهارشنبه چهارم و هشتم خردادماه این است که یک روز حلول ماه رمضان جلوتر آمد و سبب برهم زدن توازن و برنامه‌ریزی ما طبق تقویم قمری و شمسی شد.

  وی ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز برنامه امتحانات را از فروردین اعلام کرده بود که با تداخل امتحانات با لیالی قدر، این مسئله اعلام شد که در این روزها امتحان لغو شود و مدیران مدارس روز دیگری را برای برگزاری آن در نظر بگیرند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :هرمزگان