آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۶۲۹ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸

  اشرافی‌گری نتیجه تفکر لیبرال غربی است

  به گزارش ذاکرنیوز از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بابل اظهار کرد: در شب قدر دعای سلامتی و فرج امام عصر را فراوان بخوانید، در شب قدر تنها برای خودمان دعا نکنیم بلکه ابتدا برای دیگران و بعد برای خود و خانواده خود دعا کنیم.

  وی با اشاره به اینکه مراسم روز شهادت امیرمومنان(ع) همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در مدرسه علمیه خاتم الانبیا(ع) بابل برگزار می‌شود، افزود: دسته‌های عزاداری روز شهادت امیرمومنان راه بیاندازید و محافل باشکوهی از عرض ارادت را در ایام شهادت مولای متقیان برپا کنید.

  امام جمعه بابل با بیان اینکه روز سوم خرداد روز تجلی حاکمیت اراده ملت و روز پیروزی مقاومت بود، تصریح کرد: جریان مقاومت اثرات برکات خود را در این زمینه نشان داد و به همه دشمنان آموخت که در مقابل اراده مقاوم ما نمی‌توانند ایستادگی کنند.

  روحانی خاطرنشان کرد: این روزها جنگ طلب‌های بدبخت آمریکایی که در منطقه خلیج فارس می‌آیند و ناوگان نظامی خود را به رخ می‌کشند تصور دارند که می‌توانند ملت ما را بترسانند، بیچاره‌های دیگری که اینها را تحریک می‌کند که جمهوری اسلامی را بمباران کنید کشتار انجام دهید و دستورالعمل جنگ طلبانه را برای آمریکایی می‌نویسند، هر غلطی اگر از شما سر بزند ملت ما جواب شما را چند برابر سخت‌تر خواهد داد.

  این مسؤول یادآور شد: رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان به ویژه از طریق خطبه‌های نماز جمعه تذکر و هشدارهایی را در خصوص اشرافی‌گری در جامعه دادند، اشرافیت یک بیماری است که تصادف اخیر جوانکی در اصفهان و کشتن یک نفر و آسیب زدن به افراد دیگر نمونه بارز آن بود خیلی از افراد و اشخاصی که می‌توانستند جلوی این صحنه‌ها را بگیرند اما اقدامی در این زمینه نشد.

  وی ادامه داد: این بیماری در کشور به صورت یک بیماری عمومی و فراگیر درآمده است، بی اعتنایی سبب شد که امروز ما با یک معضل بزرگ در جامعه روبرو هستیم و نشانه‌هایش تجملات، مصرف گرایی و رقابت‌هایی برای بروز دارایی‌ها خود و به رخ کشیدن به جامعه است.

  امام جمعه بابل اشرافی‌گری را نتیجه تفکر لیبرالی غربی برشمرد و بیان کرد:  لیبرالیسم در مقابل تفکر انقلابی است، رسانه‌های ما هم دچار این آسیب هستند و به جای تشویق مردم به ساده زیستی تجمل‌گرایی را تشویق می‌کنند، ایجاد فاصله طبقاتی محصول تفکر لیبرالی در جامعه است.

  وی افزود: این روزها محاکمه شدن میلیاردرها و مفسدان اقتصادی را شاهد هستیم و با کمال تاسف شاهدیم هر طرحی در ارتباط با امور اقتصادی پیاده می‌شود کسانی در صددند آن را دور بزنند تا با منافع نامشروع ده‌ها میلیارد به دست آورند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه در موضوع شکر، کسانی دو هزار میلیارد تومان سوءاستفاده کردند و به جیب زدند، یادآور شد: در تصادف یک جوان با ماشینی گران قیمت در اصفهان پس از کشتن یک نفر در تصادف به راحتی می‌گوید که کشتم که کشتم، پولش را می‌دهم.

  وی بدحجابی‌ها و بزک کردن دختران در خیابان‌ها را از جلوه‌های اشرافی گری دانست و افزود: عده‌ای از دختران با سر و صورت‌های واکس زده و بزک کرده در خیابان‌ها مسابقه بگذارند و لباس‌های گران قیمت بپوشند و به رخ دیگران بکشند، در تابلوهای تبلیغاتی از این دست مسایل را می‌بینیم.

  وی ادامه داد: مسؤولان مثل رهبر معظم انقلاب ما ساده زیستی پیش گیرند و فرهنگ عمومی شود، این صدا و سیمای ما باید خجالت بکشد که رهبر انقلاب سه بار تذکر دادند، تا چهارمین تذکر را ندادند باید کار خود را اصلاح کنند.

  روحانی با اشاره به اینکه اگر فرهنگ شهادت نبود خدا می‎داند چه وضعیتی برای کشور ایجاد می‌شد، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب مدیریت متعهد انقلابی حزب اللهی در وزارتخانه‌ها، مجلس شورای اسلامی و... شکل بگیرد، امیدواریم ما در انتخاب‌های بعدی به این امر دست یابیم.

  وی خواستار حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در هفته آینده شد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :روحانی