آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۹۴۶ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳

  دولت در واریز حق شهرداری‌ها از جرائم راهنمایی رانندگی عادلانه رفتار نمی‌کند

  شهردار ارومیه از بررسی لایحه عوارض مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: دولت در واریز حق شهرداری‌ها از جرائم راهنمایی رانندگی عادلانه رفتار نمی‌کند.
  - اخبار استانها -

  محمد حضرت پور در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در ارومیه، با اشاره به لایحه واریز عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده به خزانه ملی اظهار داشت: این طرح از سوی مجلس شورای اسلامی نیز مانند طرح جرائم راهنمایی و رانندگی مطرح شد که ابتدا به خزانه واریز و سپس به شهرداری‌ها تعلق یابد و نگرانی ما بر این بود دولت بر اساس نیاز خود هزینه کرده و این درآمد به شهرداری‌ها تعلق نگیرد همانطور که در چند سال اخیر دولت در این زمینه با  شهرداری‌ها با عدالت رفتار نکرده است.

  وی دراین‌باره گفت: پس از پیگیری‌های انجام‌شده قرار بر این شد که این طرح دوباره در مجلس بررسی شود تا تصمیم‌های لازم اتخاذ شود.

  درآمد عوارض ارزش افزوده برای روستاهای فاقد دهیاری استان تهران هزینه می‌شودجزییات افزایش سهم شهرداری‎ها از مالیات ارزش افزودهاخذ مالیات و عوارض ارزش افزوده بر اساس محل استقرار واحدهای تولیدی

  شهردار ارومیه افزود: با توجه به این طرح روشن شد تمام درآمد شهرداری‌ها با 123 وظیفه مقرر و رسالت شوراهای شهر به‌ عنوان پارلمان‌های محلی که باید هرساله عوارض جدیدی تحت نظارت استانداری و فرمانداری استان  وضع کنند نادیده گرفته‌شده و جایگاه شوراهای شهر در قانون اساسی از اهمیت لازم برخوردار نخواهد بود.

  حضرت پور بیان کرد: بعد از اعتراضات، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز بر لزوم واریز مستقیم درآمد حاصل از عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها واقف شدند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :مالیات