آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۱۹۶۸ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵

  پایان خردادماه آخرین‌مهلت تسلیم اظهارنامه الکترونیکی

  به گزارش ذاکرنیوز، ناصر هاشمی اظهار داشت: اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغلی که خواهان استفاده از تسهیلات پیش‌بینی‌شده هستند باید تا پایان خردادماه، اظهارنامه عملکرد سال ۹۷ خود را به شکل الکترونیکی ارائه دهند.

  وی به مؤدیان توصیه کرد هر چه سریع‌تر نسبت به تسلیم اظهارنامه خود از طریق سامانه www.tax.gov.ir اقدام کنند تا در اواخر خردادماه با توجه به تراکم مراجعه افراد به پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی با مشکل مواجه نشوند.

  مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با تأکید بر این‌که مهلت تسلیم اظهارنامه قابل تمدید نیست، تصریح کرد: تسلیم اظهارنامه و پرداخت، صد درصد مکانیزه و اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری افراد و یا ارائه پرینت اظهارنامه به ادارات مالیاتی نیست.

  هاشمی با اشاره به زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی خاطرنشان کرد: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاره‌ای نیز تا پایان تیرماه امسال فرصت دارند که اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی خود را ارائه دهند.

  وی در خصوص نحوه‌ی تسلیم اظهارنامه، گفت: مؤدیان مالیاتی با مراجعه به پایگاه سازمان امور مالیاتی کشور www.tax.gov.ir می‌توانند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

  این مقام مسؤول بابیان این‌که افراد امکان دسترسی به درگاه اینترنتی اعلام‌شده را با استفاده از رایانه شخصی، مراجعه به کافی‌نت‌ها یا دفاتر پیشخوان دولت، دارند، افزود: از متصدیان کافی‌نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت و نیز مؤدیان مالیاتی درخواست می‌شود که دقت لازم را در تنظیم اظهارنامه مالیاتی داشته باشند تا با مشکلی در محاسبه مالیات مواجه نشوند.

  هاشمی مطرح کرد: در مرحله اول با واردکردن کد ملی و کد پستی محل فعالیت، اطلاعات موردنیاز نظیر اطلاعات فردی، حوزه مالیاتی و کلاسه پرونده، به شکل خودکار بارگذاری خواهد شد؛ در مرحله بعد باید درآمد مشمول مالیات و دیگر اطلاعات خواسته‌شده، درج شود.

  وی ادامه داد: اگر مؤدیان در حین ثبت یا ارسال اظهارنامه با خطای سیستمی (۵۰۸) مواجه شدند، باید به مراجعه به سامانه www.tax.gov.ir و ورود به بخش ثبت‌نام الکترونیکی (سامانه کد اقتصادی) ۵ سطح فعالیت (ISIC) را تعیین کنند و شماره همراه را تأیید کرده و آدرس واحد کسب را بر روی نقشه جغرافیایی نمایش داده‌شده، (شبیه نقشه گوگل) مشخص کنند.

  مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با یادآوری اینکه بر اساس قوانین و مقررات مصوب، شرط برخورداری از هرگونه معافیت مالیاتی و جلوگیری از جریمه غیرقابل‌بخشش، تسلیم اظهارنامه مالیاتی است، عنوان کرد: در راستای تکریم مؤدیان مالیاتی و افزایش رضایت‌مندی و کاهش تردد‌های غیرضروری مردم، مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ این اداره کل پاسخگو است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :مالیات مالیات