آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۲۴۸ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵

  اصفهان| میزان آب خروجی از سد زاینده‌رود کاهش یافت

  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: از روز گذشته نسبت به کاهش مقدار آب خروجی از سد زاینده‌رود اقدام کردیم و در حال حاضر مقدار آب خروجی از 100 متر مکعب بر ثانیه به 60 متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از اصفهان، حسن ساسانی صبح امروز پیرامون پایان جاری بودن آب در بستر رودخانه زاینده رود، با اشاره به کاهش مقدار آب خروجی از سد زاینده‌رود اظهار داشت: بنابر جلسه‌ای که با کشاورزان، کمیته 15 نفره و دیگر همکاران در سازمان جهاد کشاورزی داشتیم، تعیین شد که با توجه به عدم نیاز غلات به آب مقدار آب خروجی از سد زاینده‌رود را به صورت پلکانی کاهش دهیم.

  وی ادامه داد: به همین دلیل از روز گذشته نسبت به کاهش مقدار آب خروجی از سد زاینده‌رود اقدام کردیم و در حال حاضر مقدار آب خروجی از 100 متر مکعب بر ثانیه به 60 متر مکعب بر ثانیه رسیده است.

  جزئیات نامه نمایندگان اصفهان در مجلس به رئیس‌جمهور / تکلیف ستاد احیای زاینده‌رود مشخص شودنامه نمایندگان اصفهان به رئیس جمهور برای رسیدگی فوری به احیای زاینده‌رود؛ با متهم اصلی برخورد شود + تصاویراصفهان| توان نامی نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود به 55 مگاوات ساعت رسید

  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان پیرامون کاهش آب شرق و غرب اصفهان تصریح کرد: آب شرق اصفهان را از روز جاری قطع و برای غرب اصفهان نیز از روز آینده به تدریج مقدار آب خروجی از سد را قطع خواهیم کرد، این در حالی است که در شرق اصفهان محصولی به نام گلرنگ کاشته می‌شود و نیاز آن به آب حدود 5 روز بیشتر از غلات است، بنابراین در جلسه فوق مقرر شد که چند روزی آب در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

  وی بیان کرد: بدیهی است که نحوه چگونگی جریان آب مشروط بر تصمیمات شورای هماهنگی حوزه زاینده‌رود است و تصمیمات جدید به مراتب ابلاغ می‌شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :اصفهان