آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۲۹۰ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳

  جزئیات آتش‌سوزی مولد قطار تهران ـ خرمشهر از زبان مدیرکل راه آهن اراک

  محمدرضا قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: روز گذشته مولد قطار مسافربری تهران خرمشهر بعد از اینکه از ایستگاه سواریان که متعلق به اداره راه آهن قم است، عبور کرد 4کیلومتر بعد از خروج از ایستگاه دچار حریق و آتش‌سوزی و بلافاصله متوقف شد.

  وی تصریح کرد: مولد دقیقا بعد از سالن‌های مسافری قرار دارد، همکاران ما بعد از اینکه متوجه شدند مولد آتش‌گرفته سریع اقدام به جداسازی مولد از سالن‌های مسافری کردند، مولد را 30 تا 40 متر از سالن‌های مسافری فاصله دادند تا بتوانند آتش‌ را مهار کنند و اگر آتش مهار نشد از سرایت آن به سالن‌های مسافری جلوگیری شود.

  مدیرکل راه آهن اراک گفت: بعد از مهار آتش با توجه به اینکه مولد قابل استفاده نبود، سریعا مولد متوقف و قطار مسافری به راه آهن متصل شد و ساعت 20 شب از ایستگاه سواریان مجدد به سمت خرمشهر اعزام شد و مشکل خاصی برای قطار و مسافران پیش نیامد.

  قربانی در پاسخ به این سوال که آیا بستن مولد به لکوموتیو زیمنس از نظر فنی ایراد و مشکلی ندارد، اظهار کرد: لکوموتیو زیمنس قادر است برق سالن‌ها را تامین کند، اما بستن مولد (که تولید کننده برق است) به این نوع لکوموتیو مشکلی ندارد و علت حادثه بستن مولد نبوده، چرا که علت حادثه اتصالی بوده که داخل مولد به وجود آمده و باعث جرقه شده است.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود مسافران دچاران ترس و وحشت شده و از قطار فرار کردند، بیان داشت: خیر این موضوع صحت ندارد، شاید مسافران سالن اول که  نزدیک به مولد بودند به سالن‌ دوم رفتند، اما مسافران از قطار پیاده نشدند.

  مدیرکل راه آهن اراک با اشاره به فوت یک عابر پیاده در ضامنجان به علت برخورد با قطار در دو روز گذشته گفت: در این حادثه که مردی 60 ساله با قطار برخورد کرد و جان خود را از دست داد، فرد فوت شده با وسط قطار برخورد کرد و جان خود را از دست داد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :تهران اراک