آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۴۱۴ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶

  ادامه سریال تلخ زندگی پُردرد دنیا/دنیا چشم‌انتظار جراحی

  خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس اجتماعی|دنیا دختر بچه ۷ ساله ساروی که در حادثه‌ای تلخ انفجار گاز در منزل مسکونی‌شان در تاریخ ۲۴ آذر ماه سال ۹۶ پدر و مادر خود را به بدترین شکل ممکن از دست داد همچنان دل‌تنگ است و دل‌تنگی‌های دنیا تمامی ندارد، دلش برای صدای پدر و نوازش‌های مادرش تنگ شده است ولی بجایش تمام خاطرات حادثه را هر روز در ذهنش مرور می‌کند.

  این دختر بچه از همان روز نخست پس از بروز حادثه همانند شمعی سوخت و دم بر نیاورد از آن روز تاکنون تمام زندگی دنیا درد دارد باوجود اینکه در این مدت انواع و اقسام عمل‌های جراحی را تجربه کرد اما دم بر نیاورد و در تنهایی خود فرو رفت.

  پدر بزرگ، مادربزرگ، عمو و عمه دنیا نیز همراهش سوختند و تنها برای دلخوشی دنیا روی لب‌شان لبخند بوده اما دلشان مهمان صدها هزار ناله و آه شد که چرا دنیا؟؟!

  مگر می‌شود دختربچه‌ای چنین خاطره تلخی را تجربه کند و بتواند فراموش کند، تمام خاطرات دنیا در همان لحظه حادثه خلاصه شد و دائما فکرش درگیر آن شب است و هیچ‌گاه هیچ‌گاه تصویر تلاش پدرش را برای باز کردن در قفل شده، شکستن پنجره و راهروهای پُرخون  و تلاش مادر و دویدن‌هایش برای پیدا کردن راه نجات حتی برای لحظه‌ای از دیدگانش دور نمی‌شود.

  این خاطره تلخ در کنار دردهایش، کابوس‌های شبانه،  انواع اقسام عمل جراحی که فرد بازگسال حتی توانش را ندارد دنیا را روز به روز رنجورتر کرده به‌طوری‌که لذت خوابی چند ساعته و تفریحی همانند کودکان عادی برایش تبدیل به رویایی دست‌نیافتنی شده است.

  تنها یادگار و دارایی دنیا منزل سوخته‌ای که در رهن بانک است که طی شهریور ماه امسال با توجه به حضور مسؤولان شهرستان و استان برای پایان دادن به دغدغه‌ها و نگرانی‌ها این کودک قرار شد رایزنی در ارتباط با پرداخت بدهی‌های منزل مسکونی دنیا صورت گیرد.

  با توجه به عدم پرداخت اقساط، بانک قصد مزایده خانه پدری دنیا، تنها بازمانده این دخترک را داشته که طی پیگیری‌های فرماندار مرکز مازندران با مدیرعامل بانک مسکن قرار شد معوقه‌ای بر بدهی‌های منزل مسکونی در نظر گرفته نشود تا بتوان با کمک‌های خیران یادگار دنیا حفظ شود ولی همچنان روی هواست.

  در کنار آن هزینه‌های جراحی دنیا و همچنین لباس مخصوص دنیا بود که بار آخر مبلغ ۲۵ میلیون تومان خریداری شد و با توجه به مشکلی که در زمینه حساسیت پوستی برای دنیا به وجود آمد پزشک اجازه پوشیدن لباس مخصوص سوختگی را به دنیا نداد.

  دنیا طی ماه‌های گذشته به‌دلیل درد زیاد لیزر درمانی که در تهران صورت می‌گرفت نیز بر رویش انجام نشد ولی تزریق کورتون و کلاس‌های مشاوره‌ای سرجایش است و قرار شد طی هفته‌های آینده بحث عمل جراحی دنیا با توجه به پایان امتحانات دنیا درصورت تایید پزشک در دستور کار قرار گیرد.

  عمه دنیا که در تمام مراحل درمانی همچون مادر دلسوز همراهش است درباره آخرین وضعیت دنیا در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: لیزردرمانی برای دنیا بسیار دردناک بود ولی درمان‌های دیگر در دستور کار است.

  معتمدی افزود: همانطوری‌ که پزشکان اعلام کردند روند درمانی دنیا، روندی طولانی است و ما هم انتظار نداریم دنیا خیلی زود به شرایط عادی برگردد ولی امیدواریم و هر تغییری برایمان بسیار باارزش است.

  وی با اشاره به وضعیت روحی دنیا در فرازونشیب است، اضافه کرد: از یک سو دل‌تنگی‌هایش و از سویی دیگر وضعیت جسمی و روحی‌اش موجب می‌شود شرایط روحی مساعدی نداشته باشد

  عمه دنیا در ارتباط با مشکل مسکن دنیا، تصریح کرد: مشکل تنها دارایی دنیا همچنان سرجایش است ولی با تلاش مسؤولان دیگر تماسی برای ما نمی‌گیرند که حتما پرداخت کنید طی پیگیری‌هایی که داشتیم به ما گفته شد بحث معوقات سرجایش است و روند عادی سود یعنی سود روی سود می‌رود درصورتی‌که قرار بود معوقات دریافت نشود.

  معتمدی تصریح کرد: تمام تلاشمان این است دنیا بدون هیچ مشکلی بتواند مراحل درمانی را طی کند و در این زمینه نیازمند حمایت مسؤولان ازجمله بهزیستی هستیم که کماکان پای کار هستند و در پرداخت هزینه‌های درمانی دنیا پیشگام هستند.

  فرماندار مرکز مازندران درباره بحث معوقات منزل مسکونی دنیا به خبرنگار فارس، گفت: قرار شد دوره تنفس به پرونده دنیا داده شود تا بتوان مبلغ اصلی بدهی را پرداخت کرد.

  عباسعلی رضایی افزود: به‌دلیل شرایط این کودک تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و خانواده‌اش نیز از نگرانی اینکه قرار است معوقات را باید پرداخت کنند نداشته باشند.

  وی بیان کرد: پیگیر این هستیم تنها دارایی این کودک برایش حفظ شود.

  به گزارش ذاکرنیوز، قرار است پزشکان طی دو هفته آینده درباره عمل جراحی دنیا و اینکه این کودک شرایطش را دارند تصمیم‌گیری شود که در آن صورت دنیا باید خود را برای انجام جراحی آماده کند.

  خبرنگار خبرگزاری فارس قصد داشت آخرین تصویر این کودک را در این گزارش بارگذاری کند ولی به‌دلیل توصیه‌های روان‌شناس مبنی بر اینکه باید با دنیا همانند سایر کودکان رفتار شود از این اقدام پرهیز کرد که امیدواریم طی هفته‌های آینده با انجام عمل جراحی شاهد تغییرات بیشتری در روند درمانی‌اش باشیم و هم این کودک و خانواده‌اش امیدوار و امیدوارتر برای بازگشت این کودک به شرایط بهتر و رنج کمتر شوند.

  انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ح

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir