آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۴۶۱ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶

  معاون سیاسی وزیر کشور: استعفای 50 نفر از مدیران وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس

  جمال عرف گفت: یک نفر از استانداران و تعدادی از فرمانداران و رده‌های مختلف و 50 نفر از مدیران در وزارت کشور استعفای خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کردند.
  - اخبار سیاسی -

  به گزارش ذاکرنیوز، نشست خبری رئیس ستاد انتخابات کشور صبح امروز(سه‌شنبه 28خرداد) در محل وزارت کشور برگزار شد.

  جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در اولین  نشست خبری خود گفت: سال 98 با بارش ها و نعمت های الهی شروع شد و با توجه به شدت بارشها که در 100سال اخیر کم‌نظیر بود منجر به درگیر شدن 25 استان شد و کشور سال را با بحث سیل شروع کرد.

  معاون سیاسی وزارت کشور: دشمن ‌نمی‌تواند با فشار اقتصادی بر ایران مسلط شود

   

  وی افزود: تشدید تحریم های ظالمانه آمریکا را نیز شاهدیم. از طرفی صحبت از مذاکره می‌کنند و از طرفی تحریم‌های غیرقانونی را تمدید می‌کنند. ما ملتی بودیم بر اساس مذارکات طولانی به معاهده بین المالکی رسیدیم قطعنامه 2231 ضمانت اجرایی آن بود و طرف‌ها متعهد به اجرای آن بودند. ترامپ برجام را شکست بزرگی برای آمریکا می‌دانست و تلاش می‌کرد که ما از برجام خارج شویم بعد از اینکه موفق نشد خودش خارج شد. آمریکایی‌ها عملا حقوق بین المالکی را ذبح کردند.

  معاون سیاسی وزارت کشور گفت: در سال 98 ما وارد یکی از مهمترین رویدادهای این سال خواهیم شد که انتخاب مجلس است و یکی از نمادهای مردم سالاری دینی است. وزارت کشور وظیفه اجرای انتخابات را دارد و از دهم اردیبهشت تقویم انتخابات در وزارت کشور با تعیین رییس و اعضای این ستاد کلید زده شد. 

  عرف ادامه داد: در مرحله دوم نیز وارد دهم الی شانزدهم خرداد شدیم که کسانی که جزو مقامات هستند چه مقامات ملی و محلی موظف هستند شش ماه قبل از انتخابات استعفا دهند. یک نفر از استانداران و تعدادی از فرمانداران و رده های مختلف استعفای خود را اعلام کردند و 50 نفر از مدیران در وزارت کشور استعفای خود را اعلام کردند.

  وی تصریح کرد: در سایر دستگاه‌ها هم استعفاها اعلام شده و از 16 خرداد به بعد تا حدودی کشور وارد فضای انتخابات می‌شود. برای انتخابات ارکان مشارکت، امنیت و رقابت را قائل هستیم و وظیفه وزارت کشور برگزاری انتخابات سالم است.

  این خبر در حال تکمیل است...

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir