آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۴۷۲ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

  امضای تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه پیام نور مازندران

  به گزارش ذاکرنیوز  از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره آموزش فنی‌و‌‌حرفه‌ای مازندران، در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال؛ اداره کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای مازندران و دانشگاه پیام نور استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

  در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال، موضوع مصوبه شورای عالی اشتغال و بند ت ماده 4 برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ماده 9 تصویب نامه کارگروه منتخب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص برنامه اشتغال فراگیر تفاهم‌نامه‌ای بین  حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران و حجت‌الاسلام محمود شیخ اسلام رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران منعقد و برای مدت نامحدود اجرایی شد.

   مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران با بیان رسالت‌های جدید آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای گفت: با توجه به رویکرد مسؤولان نظام جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اعتقاد و باور آنان به تاثیر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای بر آن شدیم تا حرکتی نو و فوق العاده در حوزه مهارت‌آموزی رخ دهد و قرارداد با تک تک دانشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار دادیم.

  درویشی با اشاره به تاکید و همراهی رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور جهت تسهیل مراحل اجرایی انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران آماده همکاری و امضاء تفاهم‌نامه با دانشگاه‌هایی که مستعد و حاذق در این زمینه هستند، است تا طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان به نحو احسن و با کیفیت بالا در این استان اجرایی شود و امید است دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.

   در ادامه حجت‌التسلام محمود شیخ اسلام رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران نیز گفت: امروز خانواده‌ها به جایی رسیده‌اند که باور دارند جوانان باید مهارت داشته باشند تا بتوانند برای خود شغلی فراهم کنند، دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌ها هستند باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گیرند تا زمینه کار و سمت و سوی آن برای آنها مشخص باشد و یا خود با توانمندی و دانشی که دارند کار و شغلی برای خود و اطرافیان فراهم کنند.

  وی هم‌افزایی و هم‌ترازی و توافقات بین دانشگاه پیام نور استان و آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران را مهم دانست و اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه جوانان و دانشجویان و قشر تحصیلکرده مخاطبان ما هستند که هماهنگی این دو نهاد دارای اهمیت بالایی است و کارها باید شفاف و درست صورت گیرد تا آن افراد دچار سردرگمی نشوند.

  رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران افزود: با نظرسنجی صورت گرفته قبل از آموزش سمت و سوی مهارت‌آموزی برای دانشجویان مشخص می‌شود و دانشجویان می‌توانند بهره بیشتری از این کلاس‌های مهارت‌آموزی کسب کنند.

  در این جلسه که عباس قلی پور مدیر ارتباط صنعت و کارآفرینی نیز گفت: با توجه به مکاتبه صورت گرفته با مراکز دانشگاه پیام نور استان و بازدید آنان از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سطح استان همگی آنان احساس رضایت کرده و خواستار توسعه و اجرایی شدن این آموزش ها در دانشگاه پیام نور شدند.

  وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسؤولان دانشگاه مقرر شد رشته‌های مهارتی که در دانشگاه اجرایی می شود با رشته‌های نظری دانشجویان مطابقت داشته باشد تا با اقبال بیشتری مواجه شوند.

  قلی‌پور هدف اصلی امضاء تفاهم‌نامه همکاری را برای تأسیس هر چه زودتر مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دارای اهمیت دانست و گفت: فردی مسئول برای این مرکز مشخص شود تا کارها روان‌تر و سریع‌تر اجرایی شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :مازندران