آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۴۷۹ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵

  سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها در همدان بازسازی می‌شوند

  وحید علی‌ضمیر امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه با شروع فصل تابستان و اهمیت وجود گل‌های فصلی برای زیباسازی شهر اقدام به کاشت گل‌های فصلی در سطح شهر شده است اظهار کرد: گل‌های فصلی با تنوع گونه‌ای شامل اطلسی، شاه‌پسند، جعفری، آلیسوم، کوکب و رعنا که در مقابل گرما مقاومت بیشتری دارند کاشته می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مشکل کم‌آبی و خشکسالی را در گلکاری مد نظر قرار داد تصریح کرد: تأکید بر کاشت گیاهان با نیاز آبی کم است تا علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی و اثرات مثبت گیاهان در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود. 

  معاون خدمات شهری شهرداری همدان تأکید کرد: برای زیباسازی بهتر فضای سبز همزمان با کاشت نهال و درختچه، نظافت سرشاخه‌ها و جمع‌آوری تمام ضایعات گیاهی از فضای سبز نیز در حال انجام است.

  وی با بیان اینکه  در راستای آماده‌سازی شهر برای استقبال از میهمانان و گردشگران تابستانی اقداماتی صورت گرفته است خاطرنشان کرد: بازسازی و تعمیر سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها، نظافت نمازخانه‌ها، تعمیر شیرآلات  و هرس درختان و پاکسازی پارک‌ها از نکات حائز اهمیت در آمادگی برای استقبال از مسافران تابستانی است.

  علی ضمیر با اشاره به نقش شهروندان در حفظ و نگهداری از فضای سبز گفت: عمده فضای سبز که در شرایط اقلیمی موجود است نیاز به صرف هزینه و مراقبت مستمر دارد بنابراین نگهداری و توسعه آن نیازمند فرهنگسازی و تعامل شهروندان است.

  انتهای پیام /89033/

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان