آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۵۲۵ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳

  تجهیز 80 هزار هکتار از باغات کرمان به آبیاری تحت فشار

  به گزارش ذاکرنیوز از بافت، عباس سعیدی امروز در حاشیه سفر به این شهرستان اظهار داشت: خشکسالی‌های متمادی خسارت‌هایی را به بخش کشاورزی وارد کرده است و برای بهره‌وری بیشتر در بخش کشاورزی از محصولات صادراتی و اقتصادی استفاده می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه 32 درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است، بیان کرد: رشد اقتصادی کشور به‌خاطر رشد کشاورزی در کشور است و کمترین صدمه را از تحریم‌ها بخش کشاورزی دیده است.

  وی با اشاره به اینکه 80 هزار هکتار از باغات استان تحت پوشش آبیاری تحت ‌فشار است و محدودیتی برای اجرای این طرح نداریم، تصریح کرد: گلخانه بهره‌وری بالای دارد و محصولاتش صادراتی است و 12 تا 15 نفر اشغالزایی دارد.

  سعیدی در خصوص خسارت تگرگ و سرمازدگی گفت: جهاد کشاورزی گزارش خسارت‌ها را تهیه و فرستاده است و دولت مبلغی را برای جبران خسارت‌ها اعلام کرده و این تسهیلات به دستمان برسد ارائه می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: احتمالاً کشاورزان خسارت‌دیده‌ای که محصولات خود را بیمه نکردند با تسهیلات بانکی کمکشان کنیم و توصیه ما به کشاورزها این است که محصولاتشان را حتما بیمه بکنند که بیمه خسارتشان را جبران کند.

  گلایه امام جمعه بافت از بدقولی ادارات

  حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده امام‌جمعه بافت در جلسه شورای اداری بافت با گلایه از برخی از ادارات که به قول‌های خود عمل نمی‌کنند، گفت: این ساختمان که بانک اجاره کرده بود از موقوفات حوزه علمیه است و متولی‌اش امام‌جمعه است و اینکه گفته‌ شده قیمت اجاره دو برابر شده است این نیست و این صحبت غیرواقعی است.

  وی با اشاره به صحبت رهبر انقلاب در مورد عدم ترویج زبان‌های خارجی گفت: متأسفانه در مراکز فرهنگی بیشتر زبان خارجی آموزش داده می‌شود.

  علی بختیاری نماینده مردم شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس اظهار داشت: برای آتش‌سوزی‌ها از دامداران کمک بگیریم تا دامداران علوفه سبز را بچرانند و علوفه خشک باعث آتش‌سوزی نشود.

  امیر قلی پژمان رئیس شورای شهر بافت در ادامه جلسه با گلایه از برخی ادارات شهرستان در عدم همکاری با شهرداری گفت: متأسفانه شهر بافت قبلاً که جمعیت کمتری دارد سه شعبه بانک ملی داشت و امروز یک شعبه بیشتر ندارد و نیاز شهرستان بیش از یک شعبه است.

  فتحعلی حمزه جواران فرماندار بافت اظهار داشت: جاده بافت - ارزوئیه 15 کیلومتر در حال اجرا است و مناقصه جاده بافت - کرمان از کیسکان تا لاله‌زار انجام‌ شده است.

  وی گفت: مکاتباتی برای بازگشت شعبه بانک انجام‌ شده است که گفته‌اند به دلیل نزدیکی شعبه به بانک مرکزی و مقرون به‌صرفه نبودن شعبه است که این دلایل قابل ‌قبول نیست.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان