آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۵۲۸ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۰

  حمله پهپادی شدید به فرودگاه جازان؛ هشدار شدید یمن به ریاض درباره ادامه تجاوزات

  به گزارش ذاکرنیوز، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز از حمله شدید پهپادی به فرودگاه جازان عربستان خبر داد و در هشداری شدید به ریاض، تهدید کرد، اگر تجاوز سعودی به یمن ادامه یابد، صنعاء، اهدافی فراتر از فرودگاه‌های جنوبی عربستان را هدف قرار می‌گیرد. 

  سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «آشیانه فرودگاه جازان و پهپادهای آن هدف چندین فروند پهپاد قاصف-k2 قرار گرفته و اهداف بدقت محقق شد... حملات ما به (مناطق) عسیر،‌ نجران و جازان محدود نخواهد ماند و دشمن سعودی باید بفهمد که در صورت تشدید وضعیت، ما مساحت بازدارندگی را افزایش خواهیم داد.»

  او با بیان اینکه نیروی پهپادی یمن با پهپاد قاصف.کی.2، عملیات‌های وسیعی علیه آشیانه پهپادها و دیگر اهداف نظامی در فرودگاه جازان (در جنوب غرب عربستان) انجام داده و تمام اهداف محقق شده و تردد هوایی در این فرودگاه متوقف شده، تأکید کرد، «یمن امروز فناوری‌هایی پیشرفته در اختیار دارد که سامانه‌های پدافندی آمریکایی و غیرآمریکایی موجود در عربستان، نمی‌تواند با آن مقابله کند.. برخی از این فناوری‌ها را در کنفرانسی خبری اعلام خواهیم کرد». 

  این مقام یمنی افزود: «موشک‌های بالستیک، [کروزهای] هوشمند و انواع پهپاد‌های یمن، امکان زدن هر هدفی در طول و عرض جغرافیایی عربستان را دارد و حملات ما به مناطق عسیر، جازان و نجران محدود نخواهد ماند». 

  سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآوری کرد که کشورش «توان تولید مداوم موشک و پهپاد را دارد به طوری که یمن نه فقط برای چند ماه بلکه برای چند سال قادر بر ایستادگی باشد». او افزود که یمن در مقابل تجاوز، محاصره و ظلم دشمن،‌ حق دفاع از خود را دارد.

  یمن در دو هفته گذشته چندین بار فرودگاه‌های جنوبی عربستان در سه منطقه «عسیر»، نجران و جازان را هدف موشک و پهپادهای خود قرار داده است. 


  حمله پهپادی به خط لوله شرق به غرب عربستان در چند هفته پیش

   

  دقایقی پس از انتشار این خبر، ائتلاف سعودی مدعی شد یک پهپاد یمنی را که قصد داشته فرودگاه جیزان را هدف قرار دهد، ساقط کرده است اما تصاویر راداری از پرواز هواپیماها نشان می‌دهد پروازهای اطراف فرودگاه جازان در حال دور شدن از این فرودگاه هستند (تصویر زیر). پرواز ریاض به جازان ساعتی پیش با تغییر مسیر، به سمت ریاض بازگشته است.

  پروازی که در حال دور شدن از جازان است

   

  این تصاویر همچنین نشان می‌دهد تا کیلومترها دورتر از فرودگاه جازان، هیچ هواپیمایی در حال پرواز نیست و تمام هواپیماها زمین‌گیر شده‌ است.


  عدم وجود پروازها بعد از حمله یمن

   

  هفته گذشته یمن با شلیک یک موشک کروز فرودگاه أبها در منطقه عسیر را هدف گرفت و همچنین با حملات پهپادی فرودگاه جازان را هدف چندین حمله قرار داد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یمن