آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۵۳۴ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱

  بیمارستان ایران مهر چشم انتظار دستان مهربان خیران

  تکمیل بیمارستان ایران مهر بیرجند بیش از 25 میلیارد تومان نیاز دارد که از این میزان برای نصب و تجهیز دستگاه سی‌تی سیمولاتور، دستگاه شتاب دهنده خطی و توسعه و گسترش بخش سلول درمانی و پیوند مغز استخوان و اورژانس می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، سرطان یکی از بیماری‌هایی است که این روزها در همه جای دنیا دیده می‌شود و دوری از امکانات رادیوتراپی نداشتن هزینه درمان سرطان دیگری است که به‌جان مردم خراسان جنوبی افتاده است و تعداد مبتلایان به این بیماری نیز در استان کم نیستند.

  اگر چه چند سالی است به همت خیران در مرکز استان مکانی برای کاهش درد بیماران سرطانی بنا شده تا سنگینی کوله بار بیماران را برای درمان، سبک‌تر و رنج سفرشان را به دیگر استان‌ها کم کند اما این بنا برای تکمیل ساختمان و چرخه درمان بیماران سرطانی هنوز نیازمند دستان پرسخاوتی است تا با کمکی هر چند اندک خشتی در این بنای خیر به یادگار بگذارند.

  وقفه در درمان بیماران سرطانی به هیچ وجه منطقی نیستبیمه‌ها هزینه‌های سرسام‌آور بیماران سرطانی را حمایت نمی‌کنندوقفه در درمان بیماران سرطانی به هیچ وجه منطقی نیست

  آن طور که مدیرعامل مجمع خیران سلامت استان و رئیس بیمارستان ایران مهر بیرجند برآورد می‌کند تکمیل بیمارستان بیش از 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  حسینی در گفت‌وگو با ذاکرنیوز اظهار داشت: این اعتبار برای نصب و تجهیز دستگاه سی تی سیمولاتور 6 میلیارد تومان، دستگاه شتاب دهنده خطی و توسعه و گسترش بخش سلول درمانی 13 میلیارد تومان و پیوند مغز استخوان و اورژانس بیمارستان 6 میلیارد تومان است.

  وی افزود: با انتقال کامل نمایشگاه بین‌المللی به دشت علی‌آباد، مکان قبلی این نمایشگاه در اختیار علوم پزشکی قرار می‌گیرد و عملیات توسعه بیمارستان ایران‌مهر آغاز می‌شود.

  رئیس بیمارستان ایران مهر بیرجند بیان کرد: از آغاز تاسیس بیمارستان ایران مهر یعنی سال 96 تاکنون یک هزار و 346 بیمار سرطانی به این مرکز درمانی مراجعه کرده که این آمار در سال 96، 371 نفر بوده است در حالی که این تعداد در سال گذشته به 975 نفر در بخش بستری و سرپایی رسیده است.

  حسینی تصریح کرد: امکان دارد آمار بیماران سرطانی استان بیشتر از تعداد یاد شده باشد چرا که برخی برای درمان به دیگر مراکز درمانی یا سایر استان‌ها مراجعه می‌کنند.

  وی بیان کرد: سال گذشته به منظور شیمی درمانی، رادیوتراپی و بستری به ترتیب 579، 239 و 661 نفر به این بیمارستان مراجعه کردند که در مقایسه با سال قبل‌تر شاهد رشد چند درصدی تعداد مراجعین به این بیمارستان بوده‌ایم.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :بی بی سی بی بی سی