آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۵۴۱ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

  استاندار کرمان: رونق اقتصادی بردسیر با مشارکت کشاورزان متحول می‌شود

  استاندار کرمان با اشاره به اینکه توسعه و سرمایه‌گذاری در حوزه گل محمدی و گیاهان دارویی در بردسیر اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه را به دنبال دارد، گفت: کشاورزان منطقه باید در توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این منطقه مشارکت داشته باشند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از بردسیر، محمدجواد فدایی صبح امروز در سیزدهمین جشنواره گل محمدی لاله‌زار بردسیر با اشاره به اینکه این جشنواره جشن شکرگذاری از نعمات زیادی است که به مردم این منطقه داده شده است اظهار داشت: مرحوم صنعتی بنیانگذر این صنعت در منطقه بوده و به واسطه تلاش‌های او امروز کاشت گل محمدی گسترش پیدا کرده است.

  وی با بیان اینکه در فصل برداشت گل محمدی 250 هزار کارگر روز در طول حدود 1.5 ماه در این منطقه مشغول بکار بودند که چیزی در حدود 20 میلیارد تومان دستمزد پرداخت شده است گفت: این صنعت موجب رونق و کار بزرگی در منطقه شده است.

  استاندار کرمان با اشاره به حضور امروز در سیاه چادر عشایر این منطقه افزود: توافق شد که کاشت گیاهان دارویی در این منطقه گسترش پیدا کند و تا سال آینده شاهد اشتغال خوبی در این منطقه باشیم.

  وی با بیان اینکه 7 هزار تن گل محمدی کشاورزان امسال در این منطقه برداشت شده است و چیزی در حدود 70 میلیارد تومان عاید کشاورزان می‌شود گفت: 15 درصد درآمد خالص کشاورزان است که اگر این درآمد مبلغی را صرف سرمایه‌گذاری کنند توسعه، رونق و درآمد خوبی را برای منطقه شاهد هستیم.

  کرمان| 520 خانه و نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد بردسیر احداث شدکرمان| جشنواره گل محمدی بردسیر برگزار می‌شودبیش از 1900 نفر اشتغال‌زایی در شهرستان بردسیر ایجاد شد

  مجید نجف‌پور فرماندار شهرستان بردسیر با اشاره به اینکه 90 درصد گل محمدی این منطقه در بخش لاله‌زار کاشت می‌شود و 30 واحد گلابگیری 7 هزار و 500 تن گل خام را انجام می‌دهند اظهار داشت: کمترین نرخ بیکاری استان را در منطقه لاله‌زار داریم.

  وی با بیان اینکه واحد گلابگیری در بردسیر از صنایع خوب ما هستند و نسبت به فرآوری گل محمدی اقدام می‌کنند گفت: بالغ بر 30 هزار نفر در شهرستان بردسیر در کشت، برداشت و صنایع تبدیلی گل محمدی اشتغال دارند.

  فرماندار شهرستان بردسیر با اشاره به اینکه اسانس گل محمدی در مقایسه با سایر نقاط کشور بین 25 تا 50 درصد بهتر است و قابل مقایسه با هیچ یک از نقاط کشور نیست افزود: 3 هزار و 500 هکتار گل محمدی در شهرستان بردسیر کشت می‌شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان