آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۷۳۷ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷

  کرمان| ترویج فرهنگ صرفه‌جویی نباید معطوف به مدت کوتاهی در سال باشد

  امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه برای ارتقای فرهنگ مصرف نیاز به مشارکت همه مردم است تا این حس در جامعه ایجاد شود گفت: فرهنگ صرفه‌جویی نباید معطوف به مدت کوتاهی در سال بوده و مقطعی باشد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی بعد از ظهر امروز در دیدار مدیران زیرمجموعه وزارت نیرو در استان کرمان با وی اظهار داشت: استان کرمان یک استان پهناور بوده و ایجاد زیرساخت‌ها در تمام نقاط استان کار بسیار سختی است.

  وی با بیان اینکه جمعیت استان پراکنده است و خدمت‌رسانی به مردم در شمال و جنوب استان کار را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است گفت: با شروع فصل گرما چالش‌های زیادی در تامین انرژی وجود دارد و باید با صرفه‌جویی برطرف شود.

  امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در فرهنگ مصرف مردم باید خیلی کار شود و برای ارتقای فرهنگ مصرف نیاز به مشارکت همه است تا این حس در جامعه ایجاد شود افزود: فرهنگ صرفه‌جویی نباید معطوف به مدت کوتاهی در سال بوده و مقطعی باشد.

  کاهش مصرف آب با افزایش تعرفه امکان‌پذیر نیستالگوی مصرف آب شرب خانگی مشخص شد/ هر نفر حداکثر 150 لیتر در روزوزارت ارتباطات آماده هوشمندسازی نحوه مصرف آب در بخش کشاورزی آب است

  در این دیدار ابراهیم علیزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان اظهار داشت: وزارت نیرو در استان کرمان 10 مدیر دارد که سیاست‌های وزارت نیرو در استان را پیگیری می‌کنند.

  وی با بیان اینکه هفته صرفه‌جویی در آب از اول تیرماه آغاز می‌شود که در مجموع به هفته صرفه جویی در انرژی تبدیل شده است گفت: صنعت آب و برق یک صنعت لحظه‌ای است و به محض اینکه آب یک کوچه قطع می‌شود اثر روحی و روانی زیادی بر جامعه دارد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه انرژی مایه آرامش در جامعه است بیان کرد: در دورترین نقاط استان وقتی آب و برق وجود دارد حیات نیز وجود دارد و مردم در آرامش زندگی می‌کنند.

  وی با بیان اینکه آب استان وضعیت خوبی ندارد و در فصل گرما با مشکلاتی روبه‌رو هستیم افزود: فرهنگ استفاده از آب فرهنگ خوبی نیست، مردم خمس و زکات خود را می‌دهند اما در پرداخت حق آب و استفاده از انشعاب‌های غیرمجاز مقید نیستند.

  علیزاده با اشاره به اینکه برداشت غیرمجاز از آب بر اساس موازین شرعی حرام است گفت: متاسفانه باور حرام بودن این استفاده غیرمجاز در جامعه وجود ندارد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان