آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۷۳۹ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷

  کرمان با بحران کم‌آبی روبه‌رو است؛ مصرف آب کشاورزی باید اصلاح شود

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به اینکه 95 درصد آب موجود در استان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود گفت: در استان کرمان هنوز به این باور نرسیدیم که مصرف آب در کشاورزی باید اصلاح شود و استان با بحران کم‌آبی روبه‌رو است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، محمد طاهری بعد از ظهر امروز در دیدار مدیران زیرمجموعه وزارت نیرو در استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه 95 درصد آب موجود در استان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود اظهار داشت: 4 درصد این آب در بخش شرب و یک درصد هم در بخش صنعت استفاده می‌شود.

  وی با بیان اینکه برای تامین چهار درصد آب شرب مردم که مطالبه آنها هم هست کار مشکلی داریم گفت: متاسفانه در حاشیه شهر از انشعاب غیرمجاز استفاده می‌شود.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت آب و برق بسیار مظلوم است و مردم فقط زمانی که آب و برق نیست وجود آن را لمس می‌کنند افزود: در شهر کرمان آب شرب از 100 کیلومتری و از منطقه قریه‌العرب تامین می‌شود.

  وضعیت آب کرمان بحرانی است؛ استان کرمان بیشترین کمبود آب کشور را داردخرده‌مالکی زمین‌های کشاورزی بهره‌وری آب کرمان را به شدت پایین آورده است30 هزار کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب استان کرمان نصب می‌شود

  وی با بیان اینکه کرمان تنها کلان شهری در کشور است که 100 درصد منابع تامین آب شرب آن از چاه است عنوان کرد: 100 حلقه چاه کار تامین آب شرب کرمان را انجام می‌دهد.

  طاهری با اشاره به اینکه هزار و 850 لیتر بر ثانیه تولید آب کرمان است که نیاز به 3 هزار لیتر بر ثانیه آب داریم گفت: صرفه‌جویی مصرف آب در تابستان بسیار ضروری است.

  وی با بیان اینکه شهر زرند با مشکل شدید آب شرب روبه‌رو است و در حال حاضر تقریبا مخزن آب شرب شهر زرند خالی است افزود: در استان کرمان هنوز به این باور نرسیدیم که مصرف آب در کشاورزی باید اصلاح شود و استان با بحران کم‌آبی روبه‌رو است.

  وضعیت آب شرب روستاها بسیار اسفبار است

  علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت روستاها در آب شرب بسیار اسفبار است اظهار داشت: هیچ روستایی آب پایدار ندارد و بعد از مدتی با مشکل آب روبه‌رو می‌شود.

  وی با بیان اینکه در سرآسیاب شش تاکنون 7 حلقه چاه حفر شده که متاسفانه خشک شده‌اند عنوان کرد: 90 درصد روستاهای شهرستان زرند آب آشامیدنی ندارند و در سه ماهه اول امسال 90 پمپ به‌دلیل کم‌آبی سوخته است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان با اشاره به اینکه 5 هزار و 700 روستا در استان کرمان داریم افزود: عمده روستاهای استان با مشکل کمبود آب روبه‌رو هستند.

  وی با بیان اینکه 900 روستا در استان کرمان با تانکر به‌صورت سیار آبرسانی می‌شوند گفت: مشکل اصلی استان کرمان آب است و باید در راس پیگیری مشکلات استان قرار بگیرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان