آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۸۴۹ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳

  برخی نقاط کرمان در تأمین فضای آموزشی در تنگنای شدید هستند

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان امروز در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار داشت: در این برهه حساس شاهد طلایی‌ترین دوران تاریخ آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت یعنی اجرایی کردن سند تحول بنیادی در آموزش و پرورش هستیم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان استان کرمان تصریح کرد: نگاه به سند تحول بنیادی در مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و همچنین عامل توسعه و پیشرفت کشور و کانون عرضه خدمات و فرصت‌های تعلیم و تربیت است.

  اسکندری‌نسب تصریح کرد: هر چه قدر ما مدرسه مناسب، شاداب، سرزنده و با نشاط داشته باشیم قطعا در آینده دچار مشکل خواهیم شد و این امر میسر نخواهد شد مگر همه دست‌اندرکاران دست به دست هم دهند.

  وی تصریح کرد: ساختن هر کلاس درس گشودن دریچه‌ای به دنیای علم، جوانه‌های معرفت، بصیرت و استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان در مکانی مناسب و شکوفا شدن آنها است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ابراز داشت: خیران مدرسه‌ساز از خود گذشتند تا آسایش و آرامش برای دانش‌آنوزان فردا محیا کنند و این افراد دست مهربانی و سخاوت و درس ایثار و خودگذشتکی به جامعه تزریق می‌کنند.

  اسکندری‌نسب عنوان کرد: در تاریخ آموزش و پرورش کشور نیمی از مدارسی که ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده توسط خیران مدرسه ساخته شده است.

  وی با اشاره به اینکه  ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه توسط خیران در استان ساخته شده است، گفت: ۱۸۱ مدرسه چادری، ۴۶ مدرسه کپری، ۲۳۲ مدرسه خشت و گلی یا بلوکی، ۷۷۷ مدرسه مصالح بنایی غیر استاندارد، ۱۷۰ مدرسه کانکسی، ۶۱۲ مدرسه تخریبی و بازسازی فضای آموزشی در سطح استان کرمان وجود دارد.

  عطاء احمدی ستاره درخشانی از یک خیر مدرسه‌ساز

  محمدصادق بصیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهار کرد: استان کرمان در زمینه جذب خیران مدرسه‌ساز موفق عمل کرده و کار خیران چه حوزه دانشگاه و آموزش و پرورش استان زبانزد خاص و عام است و عطاء احمدی ستاره درخشانی از یک خیر مدرسه‌ساز در استان کرمان و کشور است.

  وی با اشاره به اینکه کرمان با گستردگی زیاد نیازمند حمایت خیران است، گفت: در برخی نقاط استان در زمینه تامین فضاهای آموزشی مناسب در تنگنای شدید قرار دارند و تا رسیدن به عدالت در فضای آموزشی فاصله داریم.

  بصیری بیان کرد: جمعیت دانش‌آموزی استان کرمان بالای ۶۰۰ هزار نفر و فضای آموزشی استان ۵ هزار و ۴۴۰ متر است و  برابر آمار ۲۴۲ خیر مدرسه‌ساز کرمان در ۶۱ پروژه مدرسه‌سازی شامل ۲۴۰ کلاس درس مشارکت دارند.

  بصیری ابراز داشت: تعهد خیران مدرسه‌ساز استان کرمان ۳۱۰ میلیارد ریال است که تاکنون تنها ۴۵ درصد آن تحقق یافته است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان کرمان