آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۱۰ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵

  صادرات؛ اهرم افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار

  علی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: بازار میوه و تره‌بار در رکود قرار دارد، زیرا دخل و خرج مردم با هم همخوانی ندارد و به خاطر مشکلات معیشتی قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است و نمی‌توانند خرید خوبی در بازار داشته باشند.

  رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار سمنان با تأکید بر اینکه سیب‌زمینی سوار بر موج گرانی در بازار میوه و تره‌بار یکه‌تازی می‌کند، تصریح کرد: قیمت سیب‌زمینی در بازار به کیلویی هشت هزار تومان رسیده است و به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

  اصغری با اشاره به اینکه صادرات اهرم افزایش قیمت سیب‌زمینی است، اضافه کرد: سیب‌زمینی بدون توجه به نیاز داخل کشور صادر می‌شود و باعث شده است تا مردم برای تأمین نیاز خود سیب‌زمینی را گران بخرند.

  وی بیان کرد: قیمت اقلامی همچون گوجه‌فرنگی، خربزه و هندوانه در بازار تغییری نداشته است و مانند هفته گذشته به فروش می‌رسد.

  رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار سمنان با تأکید بر اینکه پیاز هم با قیمت دو هزار و 500 تا سه هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد، اضافه کرد: پیاز هم تفاوت قیمت زیادی با هفته قبل نداشته است.

  خیار و بادمجان سمنان به بازار آمد

  اصغری با اشاره به اینکه خیار و بادمجان سمنان با قیمت 6 هزار و 500 تومان به بازار آمد، تصریح کرد: طالبی و هندوانه سمنان هم در آستانه ورود به بازار قرار دارد.

  وی با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار ثابت نیست، اضافه کرد: بی‌ثباتی قیمت‌ها تنها مختص به بازار میوه و تره‌بار نیست و همه اصناف با این مشکل و معضل جدی مواجه هستند.

  رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار سمنان با تأکید بر اینکه از مردادماه برخی اقلام در سردخانه‌ها ذخیره می‌شوند، تصریح کرد: به خاطر این موضوع شاید افزایش قیمتی در راه باشد.

  اصغری با اشاره به اینکه دولت صادرات را کنترل کند، خاطرنشان کرد: همچنین دولت در بازار، ثبات قیمت ایجاد کند تا مقداری در قدرت خرید مردم تغییر ایجاد شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :سمنان