آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۱۱ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵

  لزوم تدوین برنامه عملیاتی جامع در صیانت از حقوق شهروندی

  به گزارش ذاکرنیوز از سمنان، امیر بینایی صبح امروز در نشست معاون حقوقی رئیس‌جمهور با دستیاران و دبیران حقوق شهروندی استان‌ها اظهار کرد: در صیانت از حقوق شهروندی، تعیین مدیریت واحد، ساختار مشخص و تدوین برنامه عملیاتی جامع و کاربردی امری ضروری است.

  وی با بیان اینکه رسیدگی به معیشت، امنیت، آموزش و رفع محرومیت اصول اولیه صیانت از حقوق شهروندی است، افزود: شناسایی کانون تضییع حقوق مردم به‌صورت قشری، منطقه‌ای و محله‌ای برنامه‌ریزی را تسهیل خواهد کرد.

  دبیر حقوق شهروندی استان سمنان ادامه داد: یکی از موارد مهم در صیانت از حقوق مردم، پیشگیری از موازی‌کاری، هدفمندی هزینه‌کرد منابع دولت یا همان حفظ بیت‌المال و رصد و پایش به‌هنگام وضع اجتماعی است.

  بینایی با تأکید بر اینکه مبانی حقوق شهروندی باید مبتنی بر سه محور اساسی باشد، اضافه کرد: محور نخست، حقوق مردم بر مردم با رویکرد اصلاح رفتارهای اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی که یقیناً وجود 20 میلیون پرونده قضایی در کشور مؤید این مطلب است.

  وی تأکید کرد: نیاز است آموزش و پرورش، آموزش عالی، حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، صداوسیما و نهادهای فرهنگی در خصوص اصلاح رفتارها ورود جدی‌تری پیدا کنند.

  مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان افزود: محور دوم، حقوق دولت بر مردم با رویکرد توانمندسازی تشکل مردم‌نهاد در حمایت و دفاع از اقدامات دولت و نظام است.

  بینایی خاطرنشان کرد: محور سوم، حقوق مردم بر دولت با رویکرد اصلاح قوانین، فرآیندها، ساختار و تقویت هیأت‌های بازرسی حقوق شهروندی است که باید موردتوجه باشد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :سمنان