آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۱۶ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

  ترامپ در نشست «اوساکا» با مقامات چه کشورهایی دیدار می‌کند؟

  به گزارش ذاکرنیوز، یکی از مقامات ارشد کاخ سفید تأیید کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حاشیه نشست کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 (G20) در شهر «اوساکا» ژاپن با سران روسیه، هند، چین، ترکیه و عربستان سعودی و آلمان دیدار دوجانبه برگزار می‌کند.

  بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، یکی از مقامات ارشد کاخ سفید در گفت‌وگو با رویترز تأیید کرد که نشست ترامپ با پوتین احتمالاً شامل گفت‌وگوهایی درباره ایران، اوکراین، سوریه و موضوعات مربوط به کنترل تسلیحات خواهد شد.

  واشنگتن در ماههای اخیر، فشارها به کشورهایی از جمله هند و ترکیه برای لغو قرارداد خرید سامانه‌های دفاع موشکی «اس-400» روسیه تشدید کرده است و ترکیه را تهدید کرده در صورت ادامه خرید این سامانه‌های روسی، از پروژه جنگنده‌های «اف-35» خارج خواهد شد.

  این مقام کاخ سفید در خصوص دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین اعلام کرد که «رئیس‌جمهور در خصوص هرگونه پیامد دیدار با رئیس‌جمهور چین، احساس راحتی دارد».

  وی تصریح کرد که دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با شی جینپینگ، فرصتی برای ترامپ به منظور ارزیابی موضع همتای چینی خود در خصوص جنگ تجاری میان واشنگتن-پکن فراهم می‌آورد.

  ترامپ از برگزاری نشست پیشین گروه 20 در «بوینس آیرس» تاکنون دیداری با رئیس‌جمهور چین نداشته است و متعهد شده است بعد از دیدار با همتای چینی خود درباره تعیین یا عدم تعیین تعرفه 300 میلیارد دلاری بر کالاهایی که از چین وارد می‌شود، تصمیم‌گیری خواهد کرد.

  رئیس‌جمهور آمریکا در حالی قصد دیدار با همتای چینی خود را دارد که اخیراً با تصمیم ترامپ در تعیین تعرفه 200 میلیون دلاری بر کالاهای وارداتی چین و همچنین مداخله واشنگتن در امور تایوان و حمایت از سیاست‌های جداطلبی تایوان از چین، رو به تیرگی رفته است.

  کاخ سفید همچنین ماه گذشته تأیید کرد که ترامپ همچنین با «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند که به تازگی مجدداً در انتخابات پیروز شده است، دیدار دوجانبه و همچنین سه‌جانبه به همراه «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن برای بحث درباره «مفهوم هند-اقیانوسیه آزاد و باز» گفت‌وگو خواهد کرد.

   طبق این گزارش، دیدار ترامپ با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه احتمالاً شامل گفت‌وگوهایی درباره اقدام ترکیه در خرید سامانه‌های روسی «اس-400» متمرکز خواهد بود که به تنش‌ها میان واشنگتن-آنکارا دامن زده است.

  کاخ سفید همچنین درباره دیدار رئیس‌جمهور آمریکا و ولیعهد عربستان گفت که ترامپ همچنین در خصوص تنش‌های غرب آسیا با ایران با «محمد بن سلمان» در نشست اوساکا گفت‌وگو خواهد کرد.

  بنا به گفته این مقام کاخ سفید، ترامپ، دیدار با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را در برنامه دیدارهای خود در حاشیه نشست گروه 20 قرار داده است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ترامپ