آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۱۷ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

  تحقیق و تفحص از استانداری کردستان انجام می‌شود/استاندار از فرصت یک‌ماهه استفاده نکرد

  منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: جلسه تحقیق و تفحص از استانداری کردستان  با حضور استاندار و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در 6 محور برگزار شد.

  این نماینده مجلس اذعان داشت: در این جلسه به استاندار کردستان یک ماهه‌ فرصت داده شد تا برای رفع مشکلات اقدام کند اما استاندار از این فرصت استفاده نکرد لذا تحقیق و تفحص از استانداری کردستان انجام می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: بارها در مورد برخی اقدامات به مدیران ارشد استان تذکر داده‌ داده‌ایم، جلسات مختلفی برگزار شده اما هیچکدام از این جلسات به نتیجه مثبت نرسیده است.

  مرادی یادآوری کرد: تذکر، سؤال و استیضاح از جمله ساز و کارهای قانونی مجلس برای نظارت بر حسن اجرای قانون در همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور است و براساس اصل 76 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد و موضوع تحقیق و تفحص از استانداری کردستان نیز با این سازوکار در دستور کار قرار گرفت.

  نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگرچه استاندار در جلسه‌ای که در همین راستا و با حضور رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس برگزار شد، توضیحاتی داد، بنده متقاعد نشدم و فرصتی برای رفع مشکلات به آقای مرادنیا داده شد که این فرصت چند روز گذشته به پایان رسید ولی هیچ اقدامی از سوی استانداری صورت نگرفته است. 

  مرادی تصریح کرد: همان موقع اعلام کردیم، اگر مجموعه استانداری در مدت زمان تعیین‌شده نتواند مشکلات و موارد درخواستی را مرتفع کند، درخواست تحقیق و تفحص همچنان پابرجا خواهد بود.

  گفتنی است، استخدام‌های سال 92، بازارچه مرزی باشماق و معابر کولبری شهرستان‌های مریوان و سروآباد، بازارچه سیرانبند بانه، کارت سوخت شهرهای مرزی، سازمان همیاری شهرداری‌های استان و موضوع تمامی شهرداری‌های کردستان بویژه مریوان، بانه، سقز، سنندج و استخدامی‌هایی که از سال 88 باعث ورشکستگی تمامی شهرداری‌ها شده، کمیسیون‌ ماده 100، ماده واحده، ماده 5 تغییر کاربری‌ها، مزایده و مناقصات و معاملات شهرداری‌ها 6 محور تحقیق و تفحص از استانداری کردستان است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان کردستان