آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۱۹ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

  کنگره ملی 5400 شهید کردستان مهم‌ترین رویداد فرهنگی در تاریخ استان است

  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد:‌ امروز ایران اسلامی به ویژه استان مرزی کردستان در میان تمامی توطئه‌های دشمنان ضدانقلاب و دنیای استکبار در اوج عزت و آرامش قرار دارد و بدون شک بدست آوردن این مهم نتیجه رشادت‌ها و ایثارگری کسانی است که از جان خود گذشتند و درخت گهربار انقلاب اسلامی ایران را تنومند کردند.

  وی خاطرنشان کرد: رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا در استان کردستان که در اوج مظلومیت از نظام و انقلاب دفاع کردند، دو چندان بود، چراکه این اسوه‌های ایثار و شهادت علاوه بر حضور در جبهه مقابله با دشمن بعث، در جبهه‌ای دیگر در مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب هم حضور داشتند.

  نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان سفر پر خیر و برکت به کردستان در اردیبهشت سال 88، کردستان را سرزمین مجاهدت‌های خاموش نامگذاری کردند و در بیانات معظم‌له در نشست‌های مختلف در آن سفر بارها شهدای کردستان را مظلوم خطاب قرار کردند که توجه به این رهنمودها رسالت مسؤولان و مدیران استانی برای زنده نگه‌داشتن یاد، نام و راه شهدا را سنگین‌تر کرد.

  وی اذعان کرد: تجلیل از مقام والای شهیدان در جامعه بهترین فرصت و ظرفیت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و از نگاهی دیگر بهترین اقدام فرهنگی در مسیر اعتلای بیش از پیش آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران است و به همین دلیل هم تا چند سال گذشته کردستان در راستای برگزاری کنگره شهدا اقدامی قابل توجه نداشت.

  آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان که با برگزاری مقدمه کنگره پیشمرگان مسلمان کرد شکل گرفت مهم‌ترین اتفاق و رویداد فرهنگی در تاریخ استان کردستان به شمار می‌رود که دستاوردهای مهم و شگرفی برای این خطه از ایران اسلامی به دنبال دارد.

  وی افزود: در نفس اهمیت برگزاری کنگره شهدا ذکر همین نکته کافی است که الگوهای عینی از رشادت و ایثار در مقابل دشمنان به نسل جوان معرفی شده و فضای جدید برای توجه به این مولفه مهم نیز مهیا می‌شود و در نهایت بعد از برگزاری این کنگره است که می‌توان در تمامی حوزه‌ها از جمله فرهنگ و هنر شاهد خلق آثار ارزشمندی باشیم.

  وی گفت: امروز کردستان به خود می‌بالد که میزبان برگزاری همایشی برای بزرگداشت و نکوداشت جلوه‌های ایثار و رشادت است و به همین دلیل است که طی چند سال اخیر و به عنوان مقدمه برای برگزاری این کنگره رویدادهای مختلف و متعددی در بخش‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی در این استان روی داده و آثار و برکات آن نیز مشهود است.

  وی عنوان کرد: برجسته کردن نقش مردم بومی کردستان در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران با تقدیم بیش از 5400 شهید گرانقدر و همچنین معرفی ظرفیت‌های مغفول مانده این خطه از کشورمان به دیگر نقاط کشورمان از دیگر برکات ارزشمند کنگره شهداست.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان کردستان