آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۳۸ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷

  شیوه مداحی استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی ثبت ملی شد

  به گزارش ذاکرنیوز از اردبیل، پیش از ظهر امروز طی مراسمی با حضور مسؤولان کشوری و استانی شیوه مداحی، نوحه خوانی، مولودی خوانی و مناجات خوانی مرحوم استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت ملی رسید.

   این مراسم در حاشیه همایش ملی شورای ثبت میراث ناملموس کشور که به مدت دو روز در اردبیل برگزار می‌شود، انجام گرفت و در آن مسؤولان و کارشناسان این حوزه از عمق تاثیرگزاری آثار مرحوم سلیم موذن زاده در مداحی کشور سخن گفتند.

  نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در این همایش تصریح کرد: شیوه مداحی استاد سلیم موذن‌زاده اکنون به صورت ملموس در خون تمامی شیعیان و دوستداران اهل بیت ساری و جاری است.

  وی گفت: سلیم موذن‌زاده از گنجینه‌های معنوی استان است که به دلیل تسلط بر دستگاه‌های موسیقی به عنوان چهره شاخص مرصع‌خوان ملی و بین‌المللی شناخته شده است.

  مصطفی پورعلی، مدیر کل دفتر ثبت سازمان میراث فرهنگی کشور نیز در این مراسم بیان داشت: اردبیل محل تلاقی فرهنگ‌های مختلفی است و این نه تنها باعث افتراق ملل نشده بلکه باعث وحدت در بین ملت‌ها بوده است.

  وی افزود: سلیم موذن‌زاده از تبار عاشقان و مدیحه‌سرایان اهل بیت علیهم‌الاسلام بود و صدا و نوای او تا ابد جاودان می‌ماند.

  بهروز ندایی، معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل نیز در این مراسم تاکید کرد: نواهای استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی از جمله نوای«زینب_زینب» وی قابلیت ثبت ملی دارد.

  وی ادامه داد: اردبیل ظرفیت ویژه‌ای در حوزه موضوعات تاریخی و فرهنگی دارد و آثار قابل ثبت ملی در این استان زیاد است.

  به گزارش ذاکرنیوز از اردبیل، این مراسم با رونمایی از سند میراث ناملموس شیوه مداحی استاد سلیم موذن‌زاده پایان یافت.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :اردبیل