آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۳۹ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶

  پرواز حجاج از فرودگاه همدان را برمی گردانیم/ جلوی اختلاس‌ را بگیرند چرا پروازها را لغو می‌کنند؟

  امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه پیگیر استمرار پرواز حجاج از فرودگاه همدان هستیم اظهار کرد: اگر امتیازی از پرواز استان را از دست دهیم امتیازهای دیگر یکی پس از دیگری از بین خواهند رفت.

  وی با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد پروازها از همدان خارج شود گفت: به نمایندگان استان در مجلس و مسوولان تاکید کرده‌ام اگر این امتیاز از بین برود نشان از  بی‌عرضگی ماست.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه مردم همدان به سختی صاحب چنین امتیازی شده‌اند افزود: امروز فرودگاه همدان بعد از ۴۰ سال با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار بین‌المللی شده است اما آیا چنین برخوردی با آن شایسته است؟!

  وی با بیان اینکه نطقی در صحن مجلس داشتم و با وجود اینکه وقت تنگ بود، تذکر شدید به وزارت راه و شهرسازی داده شد افزود: لغو پرواز همدان را توهین به مردم همدان می‌دانم، این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید برقرار شود.

  خجسته با اشاره به اینکه جلسه‌ای در کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار کردیم که همه مسوولان وزارات راه و شهرسازی، فرودگاهی و شرکت ایران ایر در این جلسه حضور داشتند گفت: در آن جلسه به صراحت گفتم که اگر مسئله فرودگاه همدان حل نشود، وزیر راه و شهرسازی را استیضاح خواهیم کرد.

  وی با تاکید به اینکه نامه استیضاح وزیر را هم نوشته‌ایم گفت: مجمع نمایندگان استان جلسه‌ای در ساختمان وزارت کشور با حضور استاندار و معاونان او برگزار کرد که همه نسبت به برخورد وزارت راه و شهرسازی در خصوص همدان موضع‌گیری کردیم.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلسه اول مجمع نمایندگان استان با حضور آقای حاجی بابایی و استاندار برگزار شد که با آقای عابد زاده؛ رئیس سازمان هواپیمایی تماس گرفته و بسیار تند با آنها برخورد داشتیم و گفتم اگر دنبال کاسبی هستید جای دیگری را پیدا کنید، همدان جای این اتفاقات نیست.

  وی افزود: این مسوول ابتدا به مشکلات مالی و نبود هواپیما اشاره کرد که گفتم جلوی اختلاس‌های کلان در برخی از فرودگاه‌ها را بگیرید؛ چرا پروازها را لغو می‌کنید و به مردم آسیب می‌رسانید؟

  خجسته با تاکید به اینکه وقتی گفته شد هواپیما نداریم گفتم ما هواپیما می‌خواهیم چراکه همدان چهارمین استان در دارا بودن امکانات فرودگاهی است گفت: بعد از تهران، مشهد و اصفهان، چهارمین استان همدان است که ۵ هزار حجاج و ۳۰ پرواز دارد، چه فکری در مورد این استان شده است؟!

  وی با بیان اینکه با صحبت های صورت گرفته در نهایت آقای کفاشی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و معاون پارلمانی قول داد که این مشکل حل خواهد شد گفت: در حال حاضر دو معاون وزیر در این زمینه قول داده‌اند.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: قول معاونان بر حل مشکل است و باید رسما ابلاغ کنند، فعلا این قول مورد تایید ما نیست، زمانی آن را می‌پذیریم که عملی شود.

  وی با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا سفرهای حجاج از همدان برگردد و قطعا آن را برمی‌گردانیم افزود: اگر پرواز حجاج از همدان خارج شود برای همیشه این اتفاق رخ می‌دهد در صورتی که همدان محور پرواز غرب کشور است.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقاضا داشتیم پروازهای استانهای همجوار مثل اراک و لرستان از همدان باشد تصریح کرد: همدان محور پرواز غرب کشور است و تعطیلی پروازها را تنها یک توطئه می‌دانم.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان