آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۲۹۴۳ انتشار : ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

  برگزاری دوره‌های آموزش پدافند غیرعامل در شهرستان‌های سمنان

  به گزارش ذاکرنیوز از سمنان، ایرج کارخایی صبح امروز در جلسه رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌های استان سمنان در استانداری سمنان با اشاره به زحمات و تلاش‌های رابطان فرمانداری‌ها در سال گذشته به‌ویژه در هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: امسال نیز همانند سال گذشته، اقدامات و پیگیری‌های لازم به‌منظور تحقق اهداف و رسالت‌های پدافند غیرعامل و عملیاتی‌سازی برنامه‌های موردنظر با قوت و قدرت دنبال شده تا در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل گام‌های مؤثری برداشته شود.

  وی نقش و جایگاه رابطان در برنامه‌ریزی برای ارتباط مستمر، بازدید از زیرساخت‌های مراکز حساس و مهم و خدمات رسان استان را مهم و تأثیرگذار دانست.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان به‌منظور پیشگیری از وقفه در خدمات‌رسانی به مردم در شرایط بحرانی، ارائه هشدارها و تذکرات لازم برای رفع نواقص و خلأهای حفاظتی موجود و مصون‌سازی، رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل را مورد تأکید قرار داد.

  کارخایی یکی از مهم‌ترین وظایف رابطان را پیگیری، رصد، پایش و شناسایی انواع تهدیدهای متوجه شهرستان در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل و هماهنگی و بهره‌گیری از همه توانمندی‌های شهرستان برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی با هدف ایجاد باور همگانی و نهادینه نمودن پدافند غیرعامل در سطوح مختلف جامعه ذکر کرد.

  وی با اشاره به تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان، بر لزوم مشارکت و همکاری فرمانداری‌ها با مجری تهیه طرح مذکور تأکید کرد.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان آموزش و مانور را از دیگر برنامه‌های بسیار مهم و دارای اهمیت در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد و از رابطان خواست با برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم با این اداره کل نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی پدافند غیرعامل با هدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و انجام مانور و رزمایش به‌منظور آمادگی دستگاه‌های اجرایی و واحدهای امدادی در شرایط بحران و خطر اقدام کنند.

  کارخایی همچنین بر لزوم پیگیری و هماهنگی به‌منظور تشکیل منظم جلسات شورای پدافند غیرعامل شهرستان، ارائه طرح‌ها، برنامه‌ها و ایده‌های نو و خلّاق در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل ونیز هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت بازدید از زیرساخت‌ها و مراکز حساس و مهم شهرستان در حوزه پدافند غیرعامل تأکید کرد.

  در ادامه، رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌های سمنان ضمن ارائه گزارش اقدام‌های سال 97 و برنامه‌های خود در سال 98، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :سمنان