آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۷۳۰۳۵ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲

  تکمیل به موقع پل امام حسن، موجب جلب اعتماد مردم زنجان شد

  به گزارش ذاکرنیوز از زنجان، پیش از ظهر امروز مراسم افتتاح امام حسن مجتبی (ع) با حضور جمعی از مسؤولان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

  شهردار زنجان در این مراسم با اشاره به حضور یک و نیم ساله خود در شهرداری زنجان اظهار کرد: در این مدت تلاش کردیم اموری را انجام دهیم که منجر به تغییر شود.

  مسیح‌الله معصومی با بیان اینکه اتمام پل نیمه تمام سیدالشهدا (ع)، اجرای پیاده‌راه، بازگشایی بلوار مهر، ابتدای خیابان کارمندان و بسته شدن پرونده خیابان زینبیه از جمله اقدامات صورت گرفته در شهرداری طی مدت زمان فعالیت بنده بوده است، گفت: افزایش دو منطقه رسمی به مناطق شهر زنجان، راه‌اندازی مرکز خرید خودرو، نوسازی اتوبوس‌های فرسوده شهری، اصلاحات هندسی چندین تقاطع، تکمیل دومین پارک بانوان، اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

  *افتتاح به موقع پل امام حسن مجتبی

  وی همچنین به افتتاح به موقع پل امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: این پل یک سال قبل با حضور نماینده ولی فقیه در استان زنجان کلنگ‌زنی شد و در همان زمان قول دادیم که پل به موقع افتتاح خواهد شد.

  شهردار زنجان با اشاره به نصب روزشمار در این پل بیان کرد: همین پیگیری‌های و تلاش‌های انجام شده موجب افتتاح به موقع پل شد.

  معصومی توجه به بحث زیباسازی پل و مباحث پیرامونی آن اشاره کرد و گفت: در این پل یک ابتکار عمل نیز به خرج دادیم و آن اینکه از ظرفیت و توان یک پیمانکار بومی استفاده شد.

  وی با بیان اینکه با اجرای این پل قول شهرداری در وعده به مردم عملیاتی شد، بیان کرد: ساخت به موقع این پل موجب اعتماد بیشتر مردم شد و امیدواریم ساخت این پل فتح بابی باشد که مردم عوارض خود را به موقع بپردازند.

  رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پیش از این به علت ناهماهنگی و وجود ایرادات بسیار و همچنین عدم  زمان‌بندی درست برای ساخت پروژه‌ها اعتماد مردم به مدیریت شهری از دست رفته بود، اظهار کرد: به همین خاطر در شورای پنجم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهری را در دستور کار قرار داریم.
  اسماعیل دویران با اشاره به اینکه با هماهنگی شهردار و اعضای شورا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفت، افزود: البته یکی از آفت‌هایی که همواره در ساخت پروژه‌ها با آن مواجه هستیم، ورود سیاست‌های حزبی و دنبال این باشیم که پروژه مال چه کسی است می‌باشد، اما ما در شورای پنجم با وجود داشتن اعضایی از دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا، ساخت پروژه ها سیاسی نشد.

  *ساخت پل امام حسن مجتبی توسط پیمانکار بومی

  وی بازوی قوی دیگر در ساخت پروژه‌ را وجود شهردار قوی و زیرمجموعه آن عنوان کرد و گفت: پل امام حسن مجتبی(ع) که از پروژه‌های احداثی شهرداری است یک ویژگی مشخص نیز داشت و آن اینکه یک پیمانکار بومی آن را ساخت‌.
  دویران با بیان اینکه در این شهرستان مصوبات شورا در هیأت تطبیق مطرح می‌شود، گفت: در این حوزه نیز شاهد همراهی فرماندار بودیم و حتی در پل گلشهر نیز این پروژه با ترک تشریفات ساخته شد.
  وی همچنین از همراهی و راهنمایی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و همچنین استاندار زنجان خبر داد و گفت: اما در نهایت اگر پول و مسائل فنی هم فراهم باشد اما هماهنگی و همراهی بین دستگاه‌ها نباشد پروژه به موقع ساخته نخواهد شد.
  رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه یکپارچگی مدیریت شهری در زنجان ایده‌ال نیست و نسبی است، گفت: البته به سمت ایده‌آل شدن می‌رویم ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

  شایان ذکر است، در ساخت این پل دو رویکرد اصلی وجود داشت که یکی رویکرد جنوب به غرب است که از میدان بسیج به سمت بزرگراه 22 بهمن امتداد دارد و دیگری مسیر شرقی- غربی و بالعکس گلشهر است که رفت و آمد بالایی داشت از همین رو این تقاطع به گونه‌ای طراحی شده است که حرکت‌ها بدون تداخل مسیر بزرگراه را طی کرده و با حداکثر ایمنی و حداقل زمان انجام شود.

  در  تقاطع گلشهر در مجموع 13 هزار حرکت در ساعات اوج اتفاق می‌افتاد که از این تعداد مشکلات 12 هزار حرکت با احداث پل امام حسن مجتبی (ع) حل می‌شود به طوری که با ایجاد پل، حرکت‌های شرقی- غربی که یکی از محورهای مهم ترددی است از روی تقاطع عبور کرده و مسیر جنوب به غرب نیز کماکان بر روی سطح بدون تداخل با مسیرهای دیگر به حرکت خود ادامه می‌دهد و راست‌گردها نیز در هر طرف تقاطع کاملاً باز است.

  پل گلشهر کاظمیه از جهت شرقی-غربی پل به صورت روگذر و جهت‌های شمالی و جنوبی هم‌سطح  در حال اجرا بوده و هزینه اجرای این پل حدود ۳۸ میلیارد تومان است.

  این پل به طول 750 متر و عرض 21 متر است و برای ایجاد امکان گردش شمال به جنوب و غرب به جنوب یک دور برگردان غیر هم‌سطح در فاصله ۸۰۰ متری به عنوان مکمل در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

  این پل در قالب قرارداد Epc ساخته شده و همه مراحل اجرای پل از  طراحی تا احداث توسط شرکت جهاد نصر زنجان ساخته شده و در مدت زمان یک سال به بهره‌برداری رسید.

  انتهای پیام/73005/ق/گ

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :زنجان